Průběh dotazníkové ankety

Datum 10.7.2014
Průběh dotazníkové ankety

Informace k průběhu dotazníkové ankety o párové výuce v budoucím 1. ročníku (2014/2015)

Vážení a milí rodiče i ostatní,

děkujeme Vám za Váš zájem o párovou výuku v budoucím prvním ročníku Vašich dětí a podporu, kterou jste už mnozí z Vás vyjádřili. Sami jsme byli opět překvapeni vysokou mírou pozitivního ohlasu a zájmu o druhého pedagoga ve třídách budoucích prvňáčků. Současně jsme však neměli možnost se seznámit se zájmem o párovou výuku těch z Vás, kteří se do ankety dosud nezapojili.

Váš názor je významný i proto, že jde o dobrovolnou aktivitu a neradi bychom následně zatěžovali ty z Vás, kteří byste se nevyjádřili. Proto je důležitý názor každého z Vás. Názor každého z Vás je významný proto, že na základě  tohoto celkového vyznění dotazníkové ankety se bude škola rozhodovat, zda přistoupí k organizačnímu zajištění párové výuky v 1. ročníku i v následujícím školním roce.

Celkový výsledek dotazníkové ankety, tedy rodičů/ostatních dětí celého budoucího 1. ročníku, zajímá školu i proto, že to bude škola, která následně ponese veškeré břímě realizace párové výuky jako odborný garant vzdělávání. Bude to škola, která uzavírá pracovní smlouvy s již vybranými kandidátkami na párové učitelky a bude to škola, které z toho vyplývá celá řada nejen zákonných povinností jako jejich zaměstnavatele. Bude to škola, která se bude muset rozhodnout, zda zajistí případný rozdíl mezi slíbenými a potřebnými penězi na tzv. superhrubý plat párových učitelek z projektových/grantových finančních prostředků, tedy z peněz, které škola získává svou aktivitou pro podporu a rozvoj vzdělávání mimo veřejné rozpočty (hlavně státní - "ministerské" a krajské - "pražské").

Proto pokud jste zatím dotazník nevyplnili a neodevzdali, prosíme učiňte tak co nejdříve. Pro připomenutí doplňujeme, že jde o banánově žlutý list papíru, který je zařazen mezi dokumenty rozdávanými na třídních schůzkách dne 4. června 2014.

Dotazník si také můžete stáhnout z přílohy tohoto textu (viz níže) a předat nám ho následujícími způsoby:
1. Odevzdáním na recepci školy, paní recepční jsou na “párovku” vybaveny.
2. Zasláním jako scanu nebo prosté zprávy s odpověďmi na jednotlivé otázky na e-mailovou adresu patron.parovavyuka2014(zavináč)zskunratice.cz.

Ještě jednou děkujeme za Vaši otevřenost, důvěru a rychlou spolupráci,
 za spolek Patron:
Kateřína Círová, předsedkyně