Zadání samostatné práce z matematiky pro týden od 23.3. - 27.3. Téma: Rouška (7. ročník)

Publikoval Jakub Zvěřina
Datum 19.3.2020

1. hodnocený úkolPřečti si článek o tom, proč je užitečné nosit roušku.

Odpověz na otázky na základě článku a zapiš je do sešitu. ( odevzdej přes formulář forms)

2. hodnocený úkolProcvič si úlohy na obsah rovinných útvarů v prostředí sciodat. ( vyhodnocuje se automaticky)

Pro konzultaci využij messengerovou skupinu, skupinu na teams nebo školní email, ideálně v době od pondělí do pátku, 9:00 - 13:30.

Nezapomeň si přečíst zadání až do konce, t.j. dokud jde skrolovat dolů.

I. hodnocený úkol: Přečti si článek o tom, proč je užitečné nosit roušku.

Poté zapiš odpověz do sešitu na otázky na základě článku a odešli přes odpovědní formulář forms.

1. Otázka: Vysvětli vlastními slovy, co ukazují následující grafy:

Zdroj: https://2zkuvi45i1722vm2m5187yhm-wpengine.netdna-ssl.com/wp-content/uploads/2020/03/rousk_ycastice-1024x576.jpg

Snaž se uvést co nejpodrobnější odpověď ( např. z jak velký rozdíl je mezi chirurgickou a podomácku vyrobenou rouškou, jak výrazný rozdíl je mezi nějakou rouškou a žádnou rouškou ... )

2. Otázka: Vysvětli vlastními slovy, co ukazuje následující graf:

Zdroj: https://2zkuvi45i1722vm2m5187yhm-wpengine.netdna-ssl.com/wp-content/uploads/2020/03/rousky_efektivita-1024x576.jpg

Snaž se uvést co nejpodrobnější odpověď ( např. z čeho je dobré roušky vyrobit, jak výrazný rozdíl je mezi chirurgichou rouškou a ostatními ... )

Odpovědi zapiš do sešitu a odešli prostřednictvím formuláře ( stačí na něj kliknout), nebo zapiš do sešitu a pošli jako přílohu na email jakub.zverina@zskunratice.cz

Většině z nás se myšlenky lépe píšou na papír. Pokud dokážeš ( ale nedoporučuji to ) odpovědět podrobně rovnou do formuláře, nemusíš si zápis psát.

II. hodnocený úkolV prostředí sciodat.cz vypracuj testy Mnohoúhelníky ( vyhodnotí se samo, pro odevzdání stačí vyplnit a ukončit)

7. třída Mnohoúhelníky, obvod a obsah, lichoběžník - 01 (1. pokus)
7. třída

Mnohoúhelníky, obvod a obsah, lichoběžník - 02 (1. pokus)

6. třída Mnohoúhelníky, obvod a obsah - 2 - 01 (1. pokus)
6. třída Mnohoúhelníky, obvod a obsah - 4 - 01 (1. pokus)

Přihlašovací údaje do systému sciodat.cz  jsi obdržel(a) ve čtvrtek 12. března 2020  v 13:40 do školního emailu. Pokud je nenajdeš, napiš o nové panu učiteli Zvěřinovi na školní email jakub.zverina@zskunratice.cz

Pro procvičení můžeš vypracovat i další testy:

6. třída Rovinné útvary - pravoúhlá soustava souřadnic (1. pokus)
6. třída Rovinné útvary - základní pojmy (1. pokus)
6. třída Rovinné útvary (1. pokus)

Pro konzultaci využij messengerovou skupinu, skupinu na teams nebo školní email, ideálně v době od pondělí do pátku, 9:00 - 13:30.

P.S.: Potěšilo mě, že zaslané letáky z minulého týdne jsou velmi pěkně zpracované, je vidět, že jste si dali záležet. Vybrané práce se svolením autorů umístím do fotogalerie. Ohodnocení úkolů najdete v pondělí ráno na škole online ( o víkendu je tam nehledejte :-) ).

Koho by zajímalo, jak jste si průměrně vedli ve sciotestech:

Název testu počet zapojených žáků průměrná úspěšnost 1. pokusu
Tabulky a diagramy - 01 (1. pokus) 14 76%
Tabulky a diagramy - 02 (1. pokus) 12 84%

Spokojení mohou být všichni, kdo testy vyplnili samostatně a speciální plus si mohou napsat ti, co zvládli testy nad 50%