Kam na střední školu?

Datum 26.10.2020
Kam na střední školu?

I v tomto školním roce pro naše deváťáky chystá Školní poradenské pracoviště testy studijních předpokladů. Třídní učitelé, výchovná poradkyně paní učitelka Eva Hilčerová, případně naše paní psycholožka Kateřina Fořtová Vás budou brzy informovat.

Informace o středních školách naleznete i na internetu:

1) Střední školy - seznam středních škol v ČR - využijte Atlas školství

• Hledáte gymnázium, konzervatoř, učiliště...?
  • Všechny střední školy z celé ČR najdete v naší aktuální databázi včetně nabídky oborů, kapacity žáků, šancí na přijetí atd.
  • Najděte si školu podle lokality: Praha, Aš, Beroun, Brno, ...
  • Lze objednat i tištěnou publikaci - Střední školy - seznam středních škol v ČR

2) Nabídka Pražské pedagogicko-psychologické poradny - PRACOVIŠTĚ PRAHA 4

Můžete využít publikace o středních školách. Nové aktualizované vydání vychází každý rok v říjnu.

Informace o gymnáziích - 75.00 Kč

Publikace zahrnuje jak čtyřletá, tak i víceletá gymnázia v Praze a několik gymnázií z blízkého okolí. Je tedy určena žákům devátých i pátých a sedmých tříd.
Obsahuje kompletní přehled všech pražských gymnázií a u cca 45 škol podrobné informace o vzdělávacích a výchovných programech, přijímacím řízením do prvních ročníků apod. U řady gymnázií přináší také údaje o zájmu o studium v posledních dvou letech (počet přihlášených a přijatých uchazečů).

Informace o středních školách, I. díl - 125.00 Kč

Dříve Informace o středních odborných školách. Na asi 180 stranách naleznete podrobné informace o asi 130 středních školách obchodních, hotelových, technických, uměleckých, zdravotnických a sociálních, pedagogických, zemědělských a dalších. Kromě pražských škol jsou v publikaci i některé školy z blízkého okolí Prahy a navíc několik škol z jiných krajů, jejichž zaměření je natolik specifické, že zájemci o tyto obory dojíždějí z celé republiky. Obsahuje užitečný Kalendář dnů otevřených dveří, orientaci usnadňuje Seznam oborů. Publikace je určena především žákům 9. tříd, žákům 5. tříd mohou sloužit informace o tanečních konzervatořích.

Informace o středních školách, II. díl - 75.00 Kč

Dříve Informace o středních odborných učilištích. Publikace informuje o asi 60 učilištích a střediscích praktického vyučování, některá z nich jsou mimopražská. Obsahuje užitečný Kalendář dnů otevřených dveří, orientaci usnadňuje Seznam oborů. Najdete zde také možnosti nástavbového studia pro vyučené v oboru.