V naší ptačí budce opět hnízdí sýkorky

Datum 3.7.2023
V naší ptačí budce opět hnízdí sýkorky

Buďte v obraze a sledujte nejnovější vývoj z jakéhokoliv počítače, tabletu nebo smart telefonu Video záznamy | Ptáci Online (ptacionline.cz).

A je to tady! V naší ptačí budce se po roce opět zahnízdila sýkora koňadra:-) - Video záznamy | Ptáci Online (ptacionline.cz)

V roce 2018 se naše škola zapojila do projektu Ptáci Online ve spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou v Praze. Vybrali jsme vhodné místo a nainstalovali jsme ptačí budku na borovice před učebnou MaZe. Díky stálému připojení do sítě můžete po celý rok sledovat živý přenos z budky. Ať už na velkoplošné obrazovce televize na recepci školy nebo z pohodlí domova na projektu Ptáci Online.
Naši budku si oblíbila sýkorka koňadra, která v ní celkem sedmkrát zahnízdila. Letos už opět sedí na devíti vejcích. Bohužel se průměrně pouze čtyři sýkorky z deseti dožívají druhého roku života. Můžeme jim i letos držet palce společně.

Globe, Markéta Vokurková