Video a fotografie z Adaptačního výjezdu 6. tříd do Jiřetína pod Jedlovou

Adaptační výjezd 6. ročníku - zápis od p. učitele Michala Střítezského

Druhý týden v září se žáci 6. ročníku zúčastnili adaptačního kurzu, který proběhl v Jiřetíně pod Jedlovou. Ocitli se společně se svými učiteli v lůnu krásné přírody Lužických hor a dýchla na ně i historie zdejšího kraje. Kroky šesťáků po místních cestách stejně jako pohyb kupců v minulosti střežil hrad Tolštejn, po zdolání 123 schodů na vrchol rozhledny Jedlová se naskýtal úchvatný výhled až do Saska

   V tábořišti NETOPÝR našli účastníci adaptačního kurzu bezpečný azyl, pestrou a vyváženou stravu. Seznámili se zde i se sousedy zvířátky: kachnami, husami, králíky, holuby, andulkami, poníkem a fretkou Fredym. V průběhu adaptačního kurzu se formovaly nové třídní kolektivy, žáci navazovali nové přátelské vazby a upevňovali stará přátelství, učili se spolupracovat, pomáhat si, překonávat vlastní strach.

Všichni určitě nezapomenou na instruktory z týmu PARKS (Pepu, Tomáše, Króču a Balcka), kteří připravili celý denní i večerní program včetně adrenalinových aktivit: Vytažení do výšky 15 m a následné zhoupnutí se, sjetí na koloběžkách z vrchu Jedlová po klikatých cestách na strmém úbočí hory, horolezeckou stěnu, zdolání překážek ve výšce 5-7 m v lanovém centru na Jedlové vyžadovaly nejen odvahu, sílu a pružnost svalů, koordinaci pohybů a respekt a rozvážnost, ale staly se i výzvou a mnozí při jejich absolvování překonali sami sebe. Velmi oblíbená pak byla zejména večerní projekce krásných fotek a záběrů zaznamenaných v průběhu každého dne, při jejichž promítání jsme si společně užili spoustu legrace.

  Šesťáci zdatně kráčeli ve stopách dávných obyvatel zdejšího kraje a museli také každodenně překonávat obtížné životní situace, nástrahy a výzvy místních hor a lesů. A obstáli! Přesvědčit se už můžete sami díky videu a velmi obsáhlé FOTOGALEGII. Přejeme příjemnou podívanou.

 

 

VIDEO - ADRENALIN KEMP - září 2014 / ZŠ Kunratice - šesťáci from PARKS.cz on Vimeo.