39. týden

39. týden

27. - 31. května 2019

Vážení rodiče,

Blíží se konec školního roku. Už nás nečeká žádné nové učivo. (Snad jen násobilka devíti.) Budeme hodně opakovat a procvičovat učivo celého školního roku. Očekáváme, že se tento týden vylíhnou naši motýli.

Nacvičujeme pohádku Zahrada, kterou zahrajeme prvňáčkům při pasování 11.6. Na začátek června plánuji představení i pro rodiče. Bližší informace budou příští týden. Děti už by měly znát texty zpaměti. V týdnu už mohou děti nosit kostýmy. Psi si našijí na kožich asi 5 cm dlouhou hrubou stranu suchého zipu (nabízím). Sloni domluvte se a pořiďte stejné šedé podkolenky místo chobotu do dvojice. Děkuji za spolupráci.

Ve středu 29.5. autorské čtení Ivy Krpálkové. Knihy o Ondrovi a jeho zážitcích z pobytu u strýčka Bena na vesnici můžou děti přímo zakoupit i s autogramem přímo u autorky. K nahlédnutí viz. https://www.databazeknih.cz/knihy/tyden-u-strycka-bena-271386 nebo ve třídě. Děti knihu čtou i v družině. Cena 1. i 2. dílu po 150Kč, 3.díl za 240Kč. Nebo cena za komplet 500Kč.

Ve středu 29.5. bude mít referát Robin.

V pátek 31. května se koná akce Run and help, každý dostal sponzorský list, který je potřeba vyplnit (je dobrovolný). Vyplňte jméno žáka, kolik peněz slibujete, že za každé kolo dítě poté přinese (příklad: 30 Kč za kolečko). Sponzorské listy se odevzdávají na recepci školy. My dětem na konci dne potvrdíme, kolik koleček uběhly (bude se běhat v parku), částku přinesou, vybrané peníze půjdou na podporu nemocných dětí. V loňském roce jsme byli rekordmany. Věřím, že i tento rok ZŠ Kunratice vybere krásnou částku.

Krásné jarní dny

paní učitelka Markéta a pan učitel Ondra