2 ABC March 20/03-27/03

Publikoval Petra Wernischová
Datum 20.3.2020
2 ABC March 20/03-27/03

Ahoj všichni,

podle obrázku našich plyšáků  ze třídy vždy poznáš mé  příspěvky o domácím procvičování:)

Tak tedy připomínám úkol z minulého týdne:

1. Alphabetbook a Alphabetcards z minulého úkolu/ Kontrola po návratu do školy

2. Dlouhodobý úkol: LMS učebnic/ Lekce 1-7, výsledky / screenshot obrazovky, posílejte mailem na petra.wernischova@zskunratice/  Návod k registraci na LMS  Onlineprocvičování AJ, teď  na něj snad bude času dost. V případě nejasností pište nebo volejte na 777073238.

 

3. www.kidsboxapps.es /Lekce 1-7/ poslouchej písničky a příběhy, klikni na bublinu pod obrázkem, stopuj a opakuj/ čti nahlas text. Je možné si texty k nácviku čtení vytisknout / Scripts, Lyrics

 

 

 

4. Nově: Práce s pracovními listy.

Postupně Vám budu skenovat pracovní listy. Pokud máte možnost,  vytiskněte a naskenujte. Není však nutno, stačí listy vkládat do jedné složky a po návratu odevzdat i s pracovním sešitem. Kdo nemá  možnost tisku, také se nic neděje, bude i jiný typ procvičování. 

Tak tedy:

- V příloze máte naskenovaný list s oblečením/ Cecklist /Clothes. Slova si přečti i nahlas,  zvýrazni ta, která již umíš,  pokus se zapamatovat ta ostatní, pak papír přelož, pokus se je napsat správně, pak odkryj a zkontroluj, případně si oprav chyby. Můžeš si slovíčka přepsat i do slovníčku

- Dále tam máte naskenovaný Alphabet Dictionary, slovíčka z něj se snaž zapamatovat, zvýrazni, která již umíš, zapiš si je i s překladem do slovníčku a pod. Pokus se je prostě zapamatovat, třeba z nich vyzkoušej i rodiče nebo sourozence:)

 - Pak se pokus vyplnit křížovku na listu Alphabet Crossword, pokud možno bez nahlédnutí na předešlý list. Pokud se ti to nepodaří, nevadí, stále se přece učíme, zkus to znovu

 

5.Nové online procvičování a dobrovolné:

Vždy klikni na slovíčko, nejlépe nejdřív na ty, které bezpečně znáš, zopakuj a klikni na políčko pod obrázkem, kam patří

Nová slovíčka si zapisuj do slovníčku

https://learnenglishkids.britishcouncil.org/word-games/clothes-1

 https://learnenglishkids.britishcouncil.org/word-games/clothes-2

 

6.Nově a dobrovolně:

Alphabet Domino rozstříhej a zahrajte si společně doma

- V příloze jsou i Flashcards, můžeš si je jen prohlédnout nebo i vytisknout a hrát si s nimi pexeso nebo jiné hry dle vlastní fantazie

 

7.Staronově a dobrovolně:

Pusť si si video s Mr. Beanem a zatrhni správné odpovědi na pracovním listu v příloze , jak jsem již psala na konci minulého příspěvku, můžeš naskenovat do mailu a píšu si k sobě hvězdičku

Good luck:)

Your

Petra W.