Školní klub podporuje tradiční deskové hry

Školní klub podporuje tradiční deskové hry

Dne 3.dubna 2013 si mohli žáci naší školy od 1.do 9.tříd již podruhé změřit  síly v „české dámě“ s Mistrem ČR panem Václavem Křištou. Nejdříve na řadu přišla simultánka a potom nastal velký boj v turnaji. Vše se odehrávalo v duchu fair –play a v příjemné atmosféře. Z prvního stupně byl nejlepší Nicholas Novelle z 3.C.  Druhé místo obsadil Matyáš Ondrík z 5.B. a třetí příčka patřila Timovi Nedvědovi z 4.A. II.kategorii ( od 6.-9.tříd)vyhrál Radek Lahoda z 9.A, druhá se umístila, loňská vítězka, Dominika Oubramová z 8.A, třetí Lukáš Appollonio také z 8.A. Byla jsem velmi potěšena, protože všichni jsou členové Školního klubu. Ti nejnadanější se zúčastnili obvodního kola, o kterém si můžete přečíst zde.

Turnaj v České dámě - ve spolupráci s DUM UM a Českou federací dámy - Školní klubV dnešní přetechnizované době mají tyto turnaje velký význam! Hlavním cílem tohoto turnaje je odhalit co nejvíce talentů, což se nám na naší škole daří. Pochvalu si zaslouží K.Majerová,J.Dráždil a řada dalších.

Turnaj pořádala Česká federace dámy, Dům dětí a mládeže – Dům UM a SVČ při ZŠ Kunratice ve spolupráci se Školním klubem .Tímto chci poděkovat R. Linhové a V. Křištovi a všem ostatním.

Ve ŠK je celoročně pořádáno velké množství turnajů, ve kterých může každý člen ukázat své schopnosti. Třeba zrovna již od 22.-26.dubna je 

Turnaj v Člověče, nezlob se - Školní klub

připraven turnaj v šipkách. V dnešní době je třeba dětem připomenou a oprášit hry jako je Mlýn, Ovčinec, Halma a ostatní. Hry, které zakupuji do Klubu, jsou schopny hráčům jakéhokoli stáří přinést zábavnou formou rozvoj schopností, znalostí a dovedností.

Mohou si vybrat z verbálních her, které rozvíjejí především slovní zásobu a dají se vhodně využít i pro výuku ve škole – Scrabble, Kris kros, Křížovky.

V ŠK najdou i hry rozvíjející plošnou a prostorovou představivost – Blokus …

Turnaj v dámě - Školní klub

Hry rozvíjející paměť, šikovnost a znalosti jsou v klubu asi nejoblíbenější. Activity a Česko jdou z ruky do ruky.

Strategické hry mají zpravidla náročnější pravidla a tak zajímají většinou starší děti – Carcassonne, Cech zlodějů, Bang…

Z tohoto shrnutí je patrno, že pro děti je v Klubu připraven velký výběr her.  

Cílem ŠK je v dětech vypěstovat zdravou soutěživost a přivést je zpět od počítačů k tradičním deskovým hrám.