Fotografický kurz Školního klubu

Publikoval Věra Hrušková
Datum 6.4.2018
Fotografický kurz Školního klubu

Vážení přátelé, po Filmovém semináři pro Vás připravil Školní klub - zase něco nového, a to Fotografický kurz! Přihlášku a veškeré další inormace najdete také ke stažení v příloze!

Máš pocit, že dnes díky digitálním foťákům a chytrým aplikacím může být fotografem úplně každý? Tak to pojď zkusit s analogovou fotografií!

V našem kurzu se dozvíš něco málo o historii fotografie. Ale hlavně si vyzkoušíš několik různých fotoaparátů. Od těch "vážnějších", kde musíš ostřit, clonit, řešit kompozici, přemýšlet nad světlem a v neposlední řadě trpělivě čekat na vhodný okamžik, po ty zábavnější, které pocházejí z dílny firmy Lomography a Ty si tak užiješ legraci s barevnými filtry, multi expozicí či překvapivě zajímavými fotkami focenými na různě výstředně barevné filmy. Vždyť ne nadarmo je heslo této společnosti: "Nepřemýšlej a foť!" A v neposlední řadě Ti odhalíme kouzlo vzniku fotografie v temné komoře. A vůbec, víš, jak vznikl film? 

Tak pojď do toho s námi. Protože na černobílý film již dávno nefotí jen Tvá babička, ale vášeň pro analogovou fotografii opět pohltila svět. Třeba ta touha po překvapení a celém kouzelném procesu fotografování na film pohltí i Tebe! Nemusíš cvakat stovky zbytečných fotek, pojď zkusit být fotografem :)

Projekt se uskuteční v dubnu a květnu, v tyto čtvrtky: 5. 4., 12. 4., 19. 4., 26. 4., 10. 5., 17. 5., 24. 5., 31. 5. 2018 vždy od 14:00 do 15:00 hodin a 7. 6. 2018 – příprava fotografií na výstavu

Kurz je zdarma.

Soubory ke stažení