FPI 2019 - 22. až 23. listopadu 2019

Datum 23.11.2019
FPI 2019 - 22. až 23. listopadu 2019

Až na 850 pedagogů z celé ČR se od 22. do 23. listopadu 2019 sejde v naší škole na Festivalu pedagogické inspirace 2019. Po dvou letech se do školy vrací festival škol spolupracujících v síti škol zapojených do programu Pomáháme školám k úspěchu. Dne 22. listopadu 2019 bude mít naše škola "Ředitelský den". Těšíme se, že jako vždy nám v roli organizátorů pomohou i žáci školy. Poděkování i všem nepedagogickým zaměstnancům, kteří podobu festivalu budou organizačně  zajišťovat program festivalu, jeho zázemí a doprovodné programy. Poděkování také studentům Pedagogické fakulty a pedagogům školy za pomoc při finální přípravě ve škole a za aktivní účast zejména všem, kteří připravují festivalové dílny. Děkuji. Vít Beran, ředitel školy

Vážené kolegyně, Vážení kolegové,

od 22. do 23. listopadu 2019 se v ZŠ Kunratice v Praze uskuteční FESTIVAL PEDAGOGICKÉ INSPIRACE 2019.  Lektoři pro Vás připravili 129 praktických dílen v délkách 120, 180 a 240 minut. Těšit se můžete na dílny zaměřené nejen na:

• Čtenářskou, digitální a matematickou gramotnost
  • Občanské kompetence
  • Různé metody a formy učení
  • Kulturu podporující učení
  • Rozvoj osobnosti

Letos se na festivalu objeví dva typy dílen:

• Moje výuka (označeny MV) – dílny vycházející z výuky
  • Systémové workshopy – dílny zaměřené na fungující ucelený systém výuky ve škole, spolupráci mezi školami, sdílení zkušeností apod. (bez označení)

Součástí večerního programu bude i prezentace všech škol zapojených do projektu Pomáháme školám k úspěchu a čtenářské překvapení.

PROGRAM:

pátek 22. listopadu

07:45 - 08:45   Registrace
08:50 - 09:45   Společné zahájení ve sportovní hale
10:00 - 13:00   I. blok dílen
14:30 - 17:30   II. blok dílen
19:00 – 21:30   Večerní program

sobota 23. listopadu

08:30 - 12:30   III. blok dílen
11:00 - 13:00   IV. blok dílen

PŘIHLAŠOVÁNÍ 6. - 24. 10. 2019

Přihlašování bylo spuštěno v neděli 6. října ve 14:00 a bude ukončeno v úterý 29. října ve 23:55 (https://www.pedagogickeinspirace.cz/festival-pedagogicke-inspirace-2019-12)Počet míst v dílnách je omezen a kapacitu není možné navyšovat, proto doporučujeme přihlásit se co nejdříve.

STRAVOVÁNÍ

Obědy a večeře jsou pro lektory a účastníky Festivalu pedagogické inspirace zdarma. Jídla je potřeba si objednat v záložce Stravování. Pokud si jídla v systému neobjednáte, nebudeme Vám je moci poskytnout. O další Vaši pohodu a občerstvení se boudou st arat: Food Story Kunratice, Školní obchůdek a stánek, kde ochutnáte výborné koláčky díky žákům ZŠ Kunratice.

MÍSTO KONÁNÍ

Festival pedagogické inspirace se bude konat v Základní škole Kunratice sídlící na adrese Předškolní 420/5, Praha 4 Kunratice
Autobusové spojení ke škole si můžete najít na stránkách Dopravního podniku hlavního města Prahy
Zastávky: U Tří svatých, Kunratická škola
Linky: 165, 193, 332, 335, 337

Děkujeme za spolupráci a těšíme se na viděnou!
Za přípravný tým Táňa Kalousová (kalousova@pomahameskolam.cz), Eva Mokrošová a Vít Beran

DOPROVODNÉ PROGRAMY A VYSTAVOVATELÉ NA FPI 2019

ALBI - český výrobce her a dárku pro celou rodinu; ANGLICTINA-HRY - učební pomůcky; BOBO BLOK - bloky, zápisníky, diáře; CAMBRIDGE UNIVERSITY PRESS - vydavatelství; FRAUS – nakladatelství; Kritické myšlení - vzdělávací služby; Šafrán - materiály pro rozvoj čtenářství a pisatelství; Viaspirita - vzdělávací akce, konzultační a mentorské služby; Mandala Montessori - dřevěné a ekologické hračky; NIDV - vzdělávací programy; ORIGINAL store by PedF UK - studentská móda, papírnictví; OZOBOTI - vzdělávací hračky; PASPARTA - nakladatelství; PRUSA Research - 3D tiskárny; RAABE - nakladatelství; Snowboardel - obchod s paddleboardy; Mea Gnosis - kurzy osobního rozvoje; Škola Online - moderní školní informační systém; TEREZA - vzdělávací centrum; Think CREATIVE - vše pro tvořivé dětské ručičky; UCIMSERAD - zipová abeceda - učební pomůcky; VDC - kancelářská technika - kopírování pro účastníky FPI.

DOPROVODNÉ PROGRAMY V PÁTEČNÍ POLEDNÍ PŘESTÁVCE

Škola OnLine - Podpora výuky ve Škole OnLine a dm Software

45minutový workshop, který Vám pomůže zvládnout nástroje pro efektivní sdílení a plánování elektronické výuky. Projdeme si společně tipy k užívání Školy OnLine, které se osvědčily na jiných školách. Zároveň si ukážeme, jak je možné posílit komunikaci školy s rodiči.

Škola OnLine - Potřeby učitelů a školní informační systém

Pojďte s námi diskutovat nad potřebami učitelů v oblast i školních informačních systémů Bakaláři, Škola OnLine a dm Software. Rádi bychom prodebatovali Vaše názory na výhody a nevýhody na užívání elektronické agendy ve školství. Jen tak budeme schopni dále rozvíjet naše systémy k Vaší plné spokojenost i. Budeme se také zabývat potřebami učitelů v rámci výuky a integrací partnerských aplikací.

Prusa Research - 3D tiskárny

Představení 3D tiskáren od firmy Prusa Research. Ukázky 3D tisku a různých druhů tiskáren.