Oceňme kunratické učitele - začal nový ročník ceny Global Teacher Prize Czech Republic

Datum 9.1.2024

EDUin v lednu zahájil další ročník ceny pro inspirativní pedagogy Global Teacher Prize Czech Republic. Odborná cena je určena pro učitele ze základních a středních škol. Nominovat svého oblíbeného pedagoga ale může kdokoliv (www.gtpcz.cz) do 18. února 2024. Přihlašování je pak otevřené do 3. března 2024. Letošní spot GTP CZ si můžete pustit zde. Na učitelích záleží! Děkujeme. Nominujte i kunratické učitele: GTP formuláře (gtpcz.cz).

Proč děti chodí do školy? Aby sbíraly známky? Protože to po nich chtějí rodiče? Aby se zabavily přes den?

Škola by přeci měla být o něčem jiném.

Cenu Global Teacher Prize Czech Republic letos EDUin organizuje po osmé. Národní varianta mezinárodního ocenění sleduje kvalitu pedagogické práce, individuální přístup k žákům, aktivní zapojení v rámci učitelské komunity a další sebevzdělávání učitelů.  Usilujeme o to, aby získání ocenění nebylo cílem samo o sobě, ale aby bylo prostředkem k navázání vzájemné spolupráce, využití potenciálu oceněných učitelů a rozšíření dopadů jejich pedagogických aktivit.

„V letošním ročníku upozorňujeme na to, proč je důležité vytvářet pro děti ve škole bezpečné prostředí. Že autorita založená na strachu je kontraproduktivní,“ popisuje manažerka ceny GTP CZ Hana Matoušů. Mottem letošního ročníku proto je „Děkujeme učitelům, kteří dětem dávají odvahu růst.“

Chcete poděkovat všem učitelům, kteří jsou dětem průvodci na jejich cestě ve vzdělávání, učí je vzájemné spolupráci, ukazují jim svět v souvislostech, pomáhají jim objevit jejich silné stránky a nalézt své místo ve světě.

Znáte takové učitele?

Nominujte je na odbornou cenu Global Teacher Prize Czech Republic 2024.

Na učitelích záleží! ... Začíná další ročník ceny Global Teacher Prize Czech Republic - EDUin

Rodiče, kolegyně a kolegové nominujte Vaše oblíbené učitele - Nominační formulář: GTP formuláře (gtpcz.cz)
Kolegyně a kolegové můžete se i přihlásit - Přihlašovací formulář: GTP formuláře (gtpcz.cz)

Kunratická stopa v GTP CZ

Veliký úspěch českého učitele

Vítěz ročníku GTP CZ 2019 Tomáš Chrobák, který působí na ZŠ Baška, kde učí matematiku a tělocvik, postoupil mezi 50 finalistů mezinárodní ceny Global Teacher Prize 2020. Celkem se do ceny přihlásilo 12000 učitelů ze 140 zemí světa.