Identita

Publikoval Kateřina Círová
Datum 16.10.2020
Identita

KDO JSEM JÁ

Milí žáci,

pokračujeme v našem tématu identita. V minulém příspěvku jsme se věnovali vyjádření identity pomocí výtvarného umění. Měli jste možnost vidět několik portrétů známých osobností, zpracovaných formou koláže různými umělci. U portrétu a koláže i nadále zůstaneme. 

Jen v trochu osobnější rovině.

Vašim úkolem z minulé hodiny bylo vytvořit svůj fotografický portrét. Jednoduchý, bez jakýchkoliv efektů, s čistým pozadím. Nyní se svým portrétem budete dále výtvarně pracovat. 

Úkolem je za pomoci koláže vystihnout svoji současnou identutu.

 

Není to snadné téma. Je hodně osobní. Poznat sám sebe vyžaduje odvahu. Abyste se v tom necítili sami, předkládáme vám ukázku výtvarné práce žáků jiné školy. (V příloze tohoto příspěvku najdete více ukázek práce žáků jiných škol).

A aby to bylo férové a nechtěli jsme jen odkrývání vaší duše, posílám vám ukázku své osobní práce, jak jsem se nedávno s tématem "má identita" poprala já. Mé 4 současné identity matka/výtvarník/žena/občan.

 

Také jsem měla tuto výtvarnou práci zadanou jako domácí úkol. Svůj portrét jsem vytvořila doma s využitím minimálních výtvarných prostředků, jen s lepidlem, nůžkami, novinami a vodovkami. Můžete kombinovat i další materiály - nitě, látky, obaly, ... vše, co vám domáctnost nabízí. Pokud si nemůžete vytisknou svoji fotografii, která je základem tohoto úkolu, doma na své tiskárně, můžeme vám vytisknout portrét ve škole. Vy si ho pak v domluveném termínu vyzvednete na recepci školy.

Instrukce k zadání máte v našem týmu na MS Teams a v týdenních plánech.

Soubory ke stažení