Novinka: máme ve škole sbor! Přihlásíš se?

Datum 15.11.2019
Novinka: máme ve škole sbor! Přihlásíš se?

ČLÁNEK ŽÁKOVSKÉHO MAGAZÍNU - Užít si zábavu, najít si nové přátele a naučit se pracovat se svým hlasem. To vše nabízí sbor paní učitelky Čechlovské. 

Tento rok je u nás ve škole nová možnost přihlásit se na nepovinný předmět “pěvecký sbor”. Sbor je rozdělen do dvou kategorií – mladší žáci jsou ve středu od 13:00 do 14:00 a starší žáci jsou také ve středu od 14:00 do 15:30. Sbor vede paní učitelka Čechlovská se dvěma dalšími sbormistryněmi. Paní učitelka Čechlovská má s vedením sboru pětadvacetileté zkušenosti. Sbor se schází v učebně hudební výchovy v novém pavilonu. V učebně je k dispozici piano, kytara nebo ruční hudební nástroje. Sbor si ve zkušebně nacvičuje svůj repertoár, se kterým pak vystupuje. První letošní vystoupení sboru bylo na vítání občánků, kde sbor zpíval novým kunratickým přírůstkům a jejich rodičům. Nejbližší další vystoupení bude vánoční koncert v Šeberově. 

Hodina sboru vypadá tak, že se žáci s paními sbormistryněmi přivítají, rozezpívají se a dělají různá dechová a hlasová cvičení. Poté si rozdají noty a jdou zpívat. Paní učitelka Čechlovská říká, že zpívají písničky se zajímavým rytmem, jsou to nejčastěji písničky jazzové. Na sboru také ráda nacvičuje dvojhlasy. Oblíbená písnička Lindy ze 4.B, která sbor navštěvuje, je “Husička divoká”. 

V současné době se sbor teprve dává dohromady, ale v budoucnu by byla paní učitelka Čechlovská ráda, aby byl sbor velkým a úspěšným tělesem, které bude vystupovat i v zahraničí. Žáci mají od sboru také různá očekávání, například Anička ze 4.B doufá, že se naučí pracovat se svým hlasem.  

Do mladšího sboru je přihlášeno 50 dětí a už je plný. Do staršího je ale možné se přihlásit a každý, kdo přijde bude vítán. “Doporučila bych, aby se přihlásil každý, kdo stojí o skvělou partou, chce nacvičit hezký repertoár, časem nahrát cédéčko, jezdit na soustředění a užít si zábavu,” uzavírá paní učitelka Čechlovská. 

Anička G., Bára M., Filip K., Matěj S.

Zpět na seznam článků žákovského magazínu