Péče o rostliny doma, na balkóně nebo na zahradě

Publikoval Vít Beran
Datum 29.3.2020
Péče o rostliny doma, na balkóně nebo na zahradě

I když je škola částečně zavřená, tak o vše zelené ve škole se musíme starat. O květiny uvnitř budov se nyní starají jednak služby paní uklízeček a kuchařek a o venkovní areál a záhony naši páni školníci a péči doplňují ti žáci, které chodí do školy.

Milí sedmáci, i v rámci pěstitelek budeme mít úkol pro domácí učení. Pro některé to bude jistě snadný úkol, protože jsou zvyklí doma pomáhat. Připravují a plejí záhony, sejí, zalévají, přesazují, ryjí, okopávají, hnojí... jiní se pravidelně starají o květiny v bytě nebo truhlíky na balkóně. Ti, co takto nepomáhají, se budou muset domluvit s rodiči a převzít zodpovědnost za několik květin, truhlíků nebo záhonů.

Dlouhodobý úkol:

Převezmi zodpovědnost za každodenní starost o květiny, které máte v doma, na balkóně nebo na zahrádce. O svěřených rostlinách zjisti: jak se jmenují, jak se pěstují, zalévají, hnojí ... Květiny vyfotografuj a vytvoř prezentaci, kde je a svou péči o ně představíš. Prezentaci zašli do 30. listopadu 2020. Úkol odevzdáte v Microsoft Teams do zadání.

Kdyby vám bylo něco nejasného, pište na email svých učitelů: vit.beran@zskunratice.cz nebo eva.hilcerova@zskunratice.cz

Ať se Vám daří. Těšíme se na Vaše prezentace. 

Tip : Pro snadnou práci s určováním rostlin si stáhni do mobilu aplikaci Plantnet  - https://identify.plantnet.org/

  • Tuto aplikaci vyvinul a provozuje tým botaniků z univerzity v Paříži. krátké video o projektu Plantnet (anglické titulky)
  • zahrnuje už více než 22 000 druhů rostlin a určování probíhá podle více než 2,3 milionů snímků. Každý, kdo aplikaci používá rozšiřuje databázi snímků.
  • zná rostliny na všech kontinentech 
  • jednoduchá na používání
  • je česky (obsahuje i české názvy rostlin)
  • je zdarma
  • při jejím vývoji pomáhali i vaši spolužáci z GLOBE