11. týden "motýli"

Publikoval Tereza Doudová
Datum 21.5.2020

Plán šesťáků na období od 25. do 29. května

Vaším posledním úkolem bylo sestavit pítko pro hmyz. Mnozí z vás vyrobili bezpečné pítko z misky, do které dali kameny. Někdo i hmyzu přilepšil tím, že dal do pítka nektarinku. Stejně tak se může do pítka místo čisté vody dát sladká voda.

Někomu se podařilo hmyz na pítku vyfotit. Na některé fotky se ještě těším.

V příštím týdnu se zaměříme na motýli. Zašlete mi odpovědi na mé otázky v přiloženém dikumentu. Zároveň vám posílám prezentaci motýlů i brouků. Napište mi rodová jména zástupců (podstatné jméno – např. bourec). Někteří určitě zjistí i jméno druhové (k podstatnému jménu se přidá přídavné jméno – např. bourec morušový).

Do pátku 29. května tedy zasílejte odpověď na mé otázky a jména motýlů z prezentace.

 Další týden nás čekají brouci a pak i jména zástupců brouků z prezentace.

 

Zdravím vás a už za měsíc budou prázdniny!

Eva