Rozcestník VII.C pro domácí výuku přírodopisu

Publikoval Vít Beran, Podpora Web
Datum 13.3.2020
Rozcestník VII.C pro domácí výuku přírodopisu

Ahoj sedmáci, na této stránce budu pravidelně upřesňovat zadání pro Vaše učení na jednotlivé týdny. Se zadáním práce bude vždy souviset úkol, který mi zašlete v určeném termínu. Pokud si s něčím nebudete vědět rady, nebo pokud budete chtít neco konzultovat, napištěmi na e-mail: vit.beran@zskunratice.cz, nebo můžeme se spojit přes Microsoft Teams, nebo mi můžete zavolat: 724370813. Zadání úkolů vidíte i ve ŠkoleOnLine, přes kterou, prosím odevzdávejte své úkoly přednostně. Na záložce ZADÁNÍ je zveřejněno zadání. Na záložce VYPRACOVÁNÍ můžete reagovat textem a připojit přílohu přes tlačítko - PŘIPOJIT SOUBOR. Online vyučovací půlhodinky vidíte v kalendáři Microsoft Teams vždy v úterý od 9:00 S1 a od 9:30 S2 a ve čtvrtek od 11:00 S1 a od 11:30 S2. Přeji všem hlavně zdraví a sluníčko nejen v duši. Vít Beran 

FOTO a DOBROVOLNÝ ÚKOL: Našel jsem ve školní databance zajímavou fotografii (vidíte výše). Vzpomenete si o jaký program se jednalo? V jaké jste byli třídě? Co jste zkoumali? Co si z toho pamatujete? Napište mi o tom.
Děkuji. Vít Beran
Eva Křtěnová mi napsala:  Fotka je z Toucova dvora kde jsme měli program včely. Fotka je myslím z 4. třídy. Pamatuji si že nám dali ochutnat kousek medu rovnou z úlu, říkali nám o systému který mají včely v úlech, každá má svůj úkol a mají své role.

Přírodopis VII.C - HODNOCENÍ ve ŠloleOnLine:
Rozumí / ovládá výborně - splněno vše správně - SPLNIL/A VÝTEČNĚ: 1;
Rozumí a používá - splněno s drobnými nepřesnostmi nebo něco málo chybělo - SPLNIL/A: 1- až 2-;
Nerozumí - neodevzdal/a - nesplnil/a více úkolů - NESPLNIL/A: prázdné okénko a slovní komentář.
ČÍSLICE NEJSOU ZNÁMKOU! Hodnocení je komentováno nebo poskytnuta zpětná vazba.

Všechny úkoly odevzdávejte do zadání v týmu VII.C Přírodopis - jednotlivé odevzdané práce jsou zde hodnoceny s využitím kriteriálního nebo slovního hodnocení.

Týden od 8. června do 12. června 2020 a navazující týden od 15. do 19.6.2020

Věnujeme se jednotlivým skupinám rostlin. Do PS doplňte jednotlivé listy k rostlinám techto skupin (strana 38 až 48): Pryskyřníkovité, Brukvovité, Růžovité, Bobovité, Miříkovité, Hluchavkovité, Lilkovité, Hvězdicovité, Liliovité, Lipnicovité a Vstavačovité. Ve vyplňování Vám pomůže Škola s nadhledem - podrobnosti ZDE.
Závěrečné půlhodinky ... vlestně hodinky ... budou hodinky a to takto:
17.6. - S1 - od 9:00 do 10:00;
18:6. - S2 - od 11:00 do 12:00.
Prosím, část budeme věnovat konzultaci k zadaným úkolům - vyplnění stránek v PS. Prosím, napiště mi předem Vaše otázky. Větší část věnujeme závěrečné problematice, kterou budeme startovat i nový školní rok a to jsou SPOLEČENSTVA ORGANISMŮ. Na závěr si zhodnotíme měsíce výuky na dálku.

Týden od 1. června do 5. června 2020 

Celému týdnu bych dal název ORIENTUJEME SE V ANATOMII ROSTLIN = PRACUJEME S KLÍČEM K URČOVÁNÍ ROSTLIN. Na úterní i čtvrteční lekci se vybavte KLÍČEM K URČOVÁNÍ ROSTLIN, jehož velm,i zkrácenou verzi neleznete v PRACOVNÍM SEŠITU  na stranách 69 až 72. Budete potřebovat mít k dispozici řadu rostlin. Na úterní lekci se klíčem seznámíme a domluvíme se, co si připravíte na čtvrtek. Podrobnosti ZDE.

Týden od 25. května do 29. května 2020 

Celý týden se budeme věnovat Listnatým stromům. Budeme fotit a tvořit fotografický herbář listnatých dřevin, odevzdávat dva pracovní listy v pracovním sešitu (většinou je již máme vyplněné - pracovali jsme s nimi online výuce) a v druhé polovině týdne nás čeka i test. Celé zadání najdete na stránce KRYTOSEMENNÉ ROSTLINY.

Týden od 18. května do 22. května 2020 

Ahoj VII.C. V úterý se vrátíme ke kvízu, který jste psali. Vrátíme se květenstvím - můžete ještě posílat fotografie a ve čtvrtek poodhalíme taje KRYTOSEMENNÉ ROSTLINY.
Žádný nový úkol si na tento týden nedáme, ale počítám s tím, že zejména Lukáš J. , Nikita, Vašek, Katrin, Tonda, Eva, Robert, Vikrotie a Denis V. si dodělají VŠECHNY chybějící úkoly. O podobné se pokusí i Klaudie, Adam J. a Tomáš a další jednotlivci.

Týden od 11. května do 15. května 2020 

Ahoj, jak jsme si říkali na online výuce ve čtvrtek  7. května čekají nás v příštím týdnu samé praktické věci. Budeme studovat NAHOSEMENNÉ ROSTLINY a proto si vše dobře prostudujte na stránce jim věnované ZDE. PROSÍM, HODNOCENÍ ZA ODEVZDANÉ PRÁCE MÁTE VE ŠkoleOnLine. Komu co chybí, budu rád, když ještě pošlete.
Pěkně se připravte a těším se s Vámi na online výuce. Vít Beran

Týden od 4. května do 7. května 2020 

V prvním setkání v úterý budeme opakovat a diskutovat a zadáme si úkol na čtvrtek. Na druhém budeme pracovat s učebnicí a pracovním sešitem a čeká nás připrava na test z toho, co najdete v zadání - klikni ZDE  = Kořen - Stonek - List - Květ, květenství - Semena a plody.

Týden od 14. dubna do 17. dubna 2020, týden od 20. dubna do 24. dubna 2020 a týden od 27. do 30. dubna 2020 - ANATOMIE A RŮST ROSTLIN

V následujících dvou týdnech si projedeme jednotlivé části rostlinných těl. Zadání práce: studium v učennici, zadání vyplnění pracovních listů, cvičení k procvičení ve Škole s nadheledem a praktická pozorování a úkoly jsou na webové stránce Anatomie a růst rostlin 2) Rostlinné orgány - klikni ZDE
Na online vyučovacích půlhodinkách v úterý od 9:00 S1 a od 9:30 S2 a ve čtvrtek od 11:00 S1 a od 11:30 S2 - budu odpovídat na Vaše otázky, které vznikly při studiu textu a vypracování zadané práce, dále budeme diskutovat a sdílet výsledky Vašeho pozorování Anatomie a růst rostlin 1) Klíčení semen - zadání ZDE - nezapomeňte doplňovat tabulku a fotit.

Ve čtvrtek 16.4. se sejdeme online vyjímečně od 14:30 S1 a od 15:00 S2.

Až toto vše zvládneme, roztřídíme si rostliny a budeme pracovat s rostlinnými klíči a určovat jednotlivé druhy rostlin, budeme je pozorovat, fotit a pozorované sdílet. 

Týden od 6. do 8. dubna 2020

Milí sedmáci, "CI7" ;-) - vysvětlím.

  • V předvelikonočním týdnu máte prostor na plnění již zadanách úkolů nebo dokončení a odevzdání úkolů, které se Vám ještě nepodařilo odevzdat (viz zadání z předcházejících týdnů).
  • Setkáme se na Microsoft Teams v úterý S1 od 8:50 hodin a S2 od 9:20 hodin - pozvánku máte v poště ;-).
  • Budeme sdílet to, jak se Vám daří plnit badatelský úkol - Anatomie a růst rostlin: 1) Klíčení semen - popis ZDE
  • Proto se věnujte pokračování v experimentu: zalévejte, foťte, popisujte... - pracovní list Vám zašlu příští týden.
  • Připravujte se na Velikonoce: pomáhejte rodičům s přípravami velikonoční atmosféry, holky, nazdobte krásně vajíčka a kluci, upleťte si hezkou pomlázku (nebo alespoň vrbový prouteček). Nezapomeňte, že pomlázka je od slova "pomladit" a toho dosáhnete jedině tak, že mladý proutek,nebo pomlázku pouze přikládáte k pozadí dívky nebo ženy za říkání velikonoční říkanky (v žádném případě nesmí jít o švihání a bití, jak se někteří jedinci mylně domívají). Smyslem tohoto tradičního rituálu tedy je obdarovat naše milované sestřičky, maminky, babičky, tetičky a kamarádky čerstvou sílou a krásou jarní přírody. Takže žádné vyřizování účtů se ségrou apod. Letošní rok nám přinesl jeden den v roce navíc. Jak možná víte, přestupný rok zplnomocňuje ženy, vzít koledu po čtyřech letech pěkně do svých rukou. Kluci ... bacha.
  • Přeji Vám veselé Velikonoce.   

Týden od 30. března do 3. dubna 2020

- v pondělí dopoledne si, prosím, založte pokus, který bude trvat 3 až 4 týdny - Anatomie a růst rostlin: 1) Klíčení semen - zadání ZDE
- do pondělí 30. března odevzdat prezentaci - Jarní aspekt - zadání ZDE
- opakujeme výtrusné rostliny: Cvičení a videa k opakování a procvičení - podrobnosti ZDE - opakování bude i formou online kvízu - připravte se, znalost videí a otázek ve "Škole s nadhledem" Vám pomůže.

Jarní aspekt

- úkol do 30. března 2020 12:00 hodin - zadání ZDE

Dlouhodobý úkol pro VII.C

- připomínám zadání, které jsme si dali pro tento školní rok s termínem odevzdání do 5. června 2020 - zadání ZDE

Týden od 23. do 27. března 2020

- zadání práce a úkolů s odevzdáním do pátku 27. března 2020 16:00 hodin na stránce Výtrusné rostliny - plavuně, přesličky a kapradiny

Týden od 16. do 20. března 2020

- zadání práce a úkolů s odevzdáním do pátku 20. března 2020 16:00 hodin na stránce Výtrusné rostliny - mechorosty

Přírodopis VII.C - HODNOCENÍ ve ŠkoleOnLine:

Rozumí / ovládá výborně - splněno vše správně - SPLNIL/A VÝTEČNĚ: 1; 
Rozumí a používá - splněno s drobnými nepřesnostmi nebo něco málo chybělo - SPLNIL/A: 1- až 2-;
Nerozumí - neodevzdal/a - nesplnil/a více úkolů - NESPLNIL/A: prázdné okénko a slovní komentář.
ČÍSLICE NEJSOU ZNÁMKOU! Hodnocení je komentováno nebo poskytnuta zpětná vazba.

..