7.AB Týdenní plán přírodopisu na týden 3. – 13. 4. 2020

Publikoval Jan Mazůrek
Datum 2.4.2020
7.AB Týdenní plán přírodopisu na týden 3. – 13. 4. 2020

Milí žáci,

  • V příštím předvelikonočním týdnu nemáte žádný nový úkol.
  • Věnujte se dále pokračování v experimentu v pěstování svých rostlinek
  • Na dokončení a odevzdání již zadanách úkolů, a je vás ještě hodně, kterým chybí něco odevzdat.
  • Připravujte se na Velikonoce:
  • Pomáhejte rodičům s přípravami velikonoční atmosféry.
  • Holky, nazdobte krásně vajíčka.
  • Kluci, upleťte si hezkou pomlázku (nebo alespoň vrbový prouteček). Nezapomeňte, že pomlázka je od slova "pomladit" a toho dosáhnete jedině tak, že mladý proutek,nebo pomlázku pouze přikládáte k pozadí dívky nebo ženy za říkání velikonoční říkanky (v žádném případě nesmí jít o švihání a bití, jak se někteří jedinci mylně domívají). Smyslem tohoto tradičního rituálu tedy je obdarovat naše milované sestřičky, maminky, babičky, tetičky a kamarádky čerstvou sílou a krásou jarní přírody. Takže žádné vyřizování účtů se ségrou apod. 
  • Přeji vám veselé Velikonoce.