Od buňky k člověku

Publikoval Vít Beran, Jakub Holec
Datum 18.1.2021
Od buňky k člověku

Lidské tělo je složeno z několika bilionů buněk. Pokusíme se proniknout a porozumět fungování „Lidského těla" ... genialitu tohoto „stroje", díky němuž naše vědomí může zažívat lidské bytí, a učit se tak souvislostem pozemského i vesmírného života. Na cestě tímto objevováním nás bude provázet seriál BBC Lidské tělo, naše učebnice s 3D znázorněnými orgány a pracovní sešit propojený se Školou s nadhledem. Budeme pracovat i s další literaturou a prosíme všechny, aby prozkoumali co doma v knihovnách o lidském tělé mají. V úterý si můžeme knihy které máte představit.

Vznik moderních lidských populací - Charlotta - Od buňky k člověku - Biologoie člověka - domácí úkol a opakování - Videa - DÚ na pondělí 25.1.2020 - Knihy ... zdroj dalších informací

Vznik moderních lidských populací

  • Pracujeme s učebnicí (str. 50 - 51)  s pracovním sešitem (str. 33) a se Školou s nahledem - 482 033.

Charlotta

Od buňky k člověku

Tentokrát i v hodině pracujeme s učebnicí (strana 52 a 53) a pracovním sešitem (strana 34). V průběhu hodiny si doplňuj a delej další poznýámky do pracovního sešitu.

  1. Škola s nadhledem - porovnáme stavbu rostlinné a živočišné BUŇKY.
  2. Jak je to s TKÁNĚMI?
  3. Více o tkáních i ZDE. (BIOMACH - výpisky z biologie)

Biologoie člověka - domácí úkol a opakování

Budeme hodnotit to, jak si vyplňuješ pracovní list v hodině a jak si poradíš s opakovacím testem. Očekáváme pouze kvalitně vyplněné pracovní listy do čtvrtka 21.1. do 18:00 hodin.

Vyplněné pracovní listy "Od buňky k člověku" (strana 34) a opakovancí test "Biologoie člověka - opakování" (strana 35) odevzdejte do zadání v Microsoft Teams. Před odevzdáním a vyplněním se ve Škole s nadhledem se podívejte na cvičení: 482 034, 482 035. Procvičení ti pomůže při vyplnění pracovního listu.

Videa

  • Lidské tělo 1 - Příběh života
  • Lidské tělo ke stažení (není potřeba nic platit, jen tažení bude déle trvat)ULOZ.TO: Příběh života (1/8) - Každodenní zázrak (2/8) - První krůčky (3/8) - Puberta (4/8) - Síla mozku (5/8) - A čas plyne... (6/8) - Konec života (7/8) - Jak se natáčel cyklus Lidské tělo (8/8)
  • Česká televize

DÚ na pondělí 25.1.2020.

Pozorně sleduj video o kostře. Udělej si k videu poznámky. 

Knihy ... zdroj dalších informací

Soubory ke stažení