Matematický klokan 2021

Publikoval Jakub Zvěřina
Datum 15.3.2021
Matematický klokan 2021

Informace k letošnímu ročníku soutěže Matematický klokan.

Proč se soutěž jmenuje zrovna Klokan?
V roce 1978 inicioval australský matematik Peter O’Halloran uspořádal soutěž, která by mohla zaujmout jak matematické talenty, tak žáky, kteří v hodinách matematiky nepatří k těm nejlepším. Když tuto myšlenku o třináct let později převzali francouzští matematici, na počest australských přátel ji nazvali Kangourou neboli Klokan.
V roce 1994 se do soutěže zapojilo sedm dalších evropských zemí a o rok později také Česká republika. Hned prvního ročníku se u nás účastnilo téměř 25 tisíc žáků. V současné době počítají Klokanovy úlohy miliony žáků sedmi desítek zemí pěti kontinentů.

Protože jsou úlohy v soutěži řazeny od lehčích k náročnějším, je možné kromě celkového počtu bodů zjistit také to, jak daleko tvůj klokan doskočí. Jde o počet správně vyřešených úloh za sebou. Do délky skoku se úlohy, které nevyřešíš, nepočítají, ale první chybně vyřešená úloha skok klokana ukončí.

Kdy se bude konat?
Letošní ročník proběhne online formou ve čtvrtek 25.3. od 09:00 do 11:00.

Jak se mohu soutěže zúčastnit?
Přihlaš se pomocí počítače ve čtvrtek v době od 09:00 do 11:00, kdy budou k jednotlivým kategoriím zpřístupněna zadání v prostředí MS Forms.

Jak se dozvím výsledky?
Ve čtvrtek odpoledne se dozvíš, které příklady máš vyřešené správně. Celkový počet získaných bodů se dozvíš nejpozději v pondělí 29.3.

Odkazy na soutěžní formuláře:

Kategorie Cvrček ( 2. a 3. třída)

Kategorie Klokánek ( 4. a 5. třída)

Kategorie Benjamin ( 6. a 7. třída)


Kategorie Kadet ( 8. a 9. třída)