Zadání pro domácí výuku v týdnu 27.-30.4.2020

Publikoval Gabriela Nováková
Datum 23.4.2020
Milé děti, zdravím vás v posledním dubnovém týdnu.

Doufám, že se vám daří zvládat tuto netradiční formu školy na dálku co nejlépe, plníte úkoly, učíte se a také se věnujete svým zájmům, komunikujete (alespoň na dálku) s kamarády a pokud to jen jde, vyrazíte na procházku - samozřejmě jak jinak než s rouškou.
Přispěli jste, tak jako já, svou fotografií do sbírky fotek s rouškami na školním webu v aktualitách aneb „Rouškujeme"? (viz. více v odkazu https://www.zskunratice.cz/web/aktuality/vystava-fotografii-rouskujeme.7872)

ZADÁNÍ 2. DOMÁCÍHO ÚKOLU:
V závěrečném dubnovém týdnu jsem si pro vás po delší době nachystala zadání pro druhý povinný domácí úkol ze psaní všemi deseti prsty.
Zároveň nabízím pro ty, kteří chtějí více trénovat psaní všemi deseti ještě DOBROVOLNÝ domácí úkol.
Pokud ještě někdo z vás neodevzdal DÚ1, prosím, aby mne jej zaslal.
  • V tomto druhém domácím úkolu si rozšíříme naší „psací“ zásobu o písmenka G a H.
  • Na webu školy na úvodní straně předmětu Psaní všemi deseti prsty naleznete pro zopakování základní rozložení prstů a řadu doporučení.
  • Zopakujte si tedy, jak mají být správně prsty rozloženy.
  • Písmenka G a H se píší pravým a levým ukazováčkem.
DOMÁCÍ ÚKOL 2
  • V PDF dokumentu „DÚ2 – G,H“ nalezneš zadání 2. úkolu.
  • Úkol vypracuj ve stejném formátu jako předchozí DÚ1 – kroky viz. níže:
  • Otevři si prázdný dokument ve Wordu.
  • Nastav si styl písma: Courier New.
  • Nastav si velikost písma: 12.
  • Přepiš a natrénuj písmenka v části „Základní nácvik“ a „Nácvik skupin slov“ – celkem tedy 8 řádků pro natrénování písmen G,H a zopakování těch, které již umíme.
  • Přepsaný úkol mě, prosím pošli v příloze na e-mailovou adresu: gabriela.novakova@zskunratice.cz
  • Nezapomeň v e-mailu na základní pravidla komunikace, tj. pozdravení, informaci o tom, co posíláš a tvé jméno (Např. Dobrý den, paní učitelko, v příloze vám zasílám vypracovaný úkol číslo 2. S pozdravem Adam Adámek).
  • TERMÍN ODEVZDÁNÍ: Úkol na můj e-mail odevzdej do 30.4.2020 (čtvrtek) do 18:00 hodin.
  • Za odevzdaný úkol v řádném termínu získáš 1. Prosím dodrž jej.
DOBROVOLNÝ DOMÁCÍ ÚKOL 2
  • Pokud budeš mít zájem trénovat více, povinný DÚ 2 pro tebe bude málo a chceš získat další 1, nabízím ještě DOBROVOLNÝ domácí úkol.
  • Ve druhém PDF dokumentu s názvem „Dobrovolný DÚ 2 – souhrnné cvičení“ nalezneš zadání dobrovolného DÚ2.
  • Přepiš z části „Souhrnné cvičení“ 6 řádků (z celkových 8 uvedených)
  • Způsob zpracování (přepis textu, formát písma, atd..) platí stejný jako u DÚ2.
  • TERMÍN ODEVZDÁNÍ: Úkol mi na e-mail odevzdej do 30.4.2020 (čtvrtek) do 18:00 hodin.
Pokud vypracuješ jak DOMÁCÍ ÚKOL 2, tak i DOBROVOLNÝ DÚ 2, prosím pošli tyto 2 dokumenty v 1 společném e-mailu.
Moc mi tím pomůžeš při vyhodnocování a přehlednosti, jelikož úkoly mi bude zasílat celkem 6 tříd, tak, abych se v tom neztrácela.
Pokud si nebudeš vědět s něčím rady, stačí mě kontaktovat na e-mailu, kde jsem každý všední den k dispozici a ráda ti se vším poradím.

A CO KDYŽ CHCI TRÉNOVAT JEŠTĚ VÍCE?
Program ATF, ve kterém trénujeme ve škole je licencovaný na stránkách www.vsemideseti.cz najdeš pouze pár cvičení, která jde zdarma zkusit.
Existuje ale celá řada programů pro trénování psaní všemi 10, které jsou on-line.

Zde uvádím dva typy, kde můžeš trénovat podobně jako v našem programu ATF (All ten fingers):
www.nedatluj.cz  - základní verze je zdarma, stačí se pouze registrovat a můžeš začít psát

AŤ SE TI DAŘÍ

Gábina Nováková