Zadání DOBROVOLNÉHO ÚKOLU pro domácí výuku v týdnu od 15. - 19.6.2020

Datum 11.6.2020
Zadání DOBROVOLNÉHO ÚKOLU pro domácí výuku v týdnu od 15. - 19.6.2020

Milé děti,

i když to tak podle počasí poslední dny moc nevypadá, máme tu červen a to znamená, že se blíží prázdniny a léto pomalu, ale jistě klepe na dveře. Těšíte se? Věřím, že ano a doufám, že si toto období užijete.

Mrzí mne, že jsme neměli moc příležitostí se v tomto pololetí vidět během hodin informatiky. Ovšem myslím, že jsme to společně zvládli, i v této pro nás vás všechny nové a netradiční formě výuky, na jedničku.

Pevně věřím, že jste si i přes tuto situaci školní rok všichni užili, naučili se mnoho zajímavého, nejen co se týká znalostí a dovedností ve všech předmětech.

Myslím, že díky on-line výuce jsme všichni zjistili, jak je důležité si umět rozvrhnout čas na práci, úkoly, ale i na to být v kontaktu s kamarády, odpočinout si u aktivit, které nás baví a udržet si dobrou náladu.

V rámci předmětu Informatika jsme se posunuli zase o kousek blíže k tomu, abychom se naučili psát všemi deseti prsty. Většina z vás mne úkoly předávala včas, plnila nejen povinné, ale i dobrovolné úkoly a mnohdy i prosila o zaslání dalších textů či doporučení, kde dále trénovat tuto dovednost a dokázat se tak rychleji naučit psát všemi deseti prsty. To mne velmi potěšilo.

A jak to vypadá se zadáním dalšího úkolu v rámci Informatiky?

• V tomto školním roce již žádné povinné úkoly zadávat nebudu.
  • Mám zde však nabídku pro ty, kteří by měli zájem o dobrovolný úkol.
  • Pokud budete mít chuť se vrhnout na poslední dobrovolný úkol před koncem školního roku, nabízím jej dole včetně kroků, jak jej vypracovat.
  • Ti, kteří již úkol vypracovat nechtějí a zároveň mají splněné všechny předchozí práce, mají v rámci Informatiky v tomto školním roce vše splněno.
  • Kdo ještě neodevzdal nějaký úkol, napraví tak a úkoly mne zašle do 19.6.2020.  Chci vám všem popřát hezké dny a krásné léto.

DOBROVOLNÝ DOMÁCÍ ÚKOL 4
V PDF dokumentu nalezneš zadání DOBROVOLNÉHO úkolu.
Úkol vypracuj ve stejném formátu jako předchozí úkoly:

• Otevři si prázdný dokument ve Wordu.
  • Nastav si styl písma: Courier New.
  • Nastav si velikost písma: 12.
  • Přepiš a natrénuj písmenka "W" a "O" v části „Základní nácvik“ – celkem 7 řádků pro natrénování znaků i a ,
  • Písmeno „w“ píšeme levým prsteníčkem, pohyb nahoru do horní řady a písmeno "o" píšeme pravým prsteníčkem, pohyb také nahoru do horní řady.
  • Přepsaný úkol mě, prosím pošli v příloze na e-mailovou adresu: gabriela.novakova@zskunratice.cz
  • TERMÍN ODEVZDÁNÍ: do 19.6.2020 (pátek) do 18:00 hodin.
  • Za odevzdaný úkol v řádném termínu získáš 1.

Chci vám všem popřát hezké dny a krásné léto.

Zdraví

Gábina Nováková