Domácí výuka 30.3. - 3.4.

Datum 26.3.2020

Zadání pro domácí výuku v době 30.3.-3.4.2020

DOMÁCÍ ÚKOL 1
• V PDF dokumentu „DÚ 1(f,j,d,k)-str.15“ nalezneš zadání 1. úkolu.
• Některé skupiny dostaly zadání úkolu ještě na hodině ve škole dne 9.3. – pokud k nim patříš, úkol vypracuj a odevzdej také dle pokynů níže.
• Jestli si jej již odevzdal na e-mail, máš hotovo a ve ŠOL zapsanou 1.
• Pokud si úkol ve škole neobdržel, otevři si dokument DÚ 1 (f,j,d,k) – str. 15, vypracuj a odevzdej jej v řádném termínu a formě.

Jak na úkol???
• Otevři si prázdný dokument ve Wordu
• Nastav si styl písma: Courier New
• Nastav si velikost písma: 12
• Přepiš a natrénuj písmenka v části „Základní nácvik“ – celkem 7 řádků pro natrénování písmen F,J,D,K
• Pokud si nevíš rady, které prsty máš použít, nahoře v zadání úkolu je vždy uvedeno (F,J = ukazováčky, D,K = prostředníčky)
• Přepsaný úkol mě, prosím pošli v příloze na e-mailovou adresu: gabriela.novakova@zskunratice.cz
• Nezapomeň v e-mailu na základní pravidla komunikace, tj. pozdravení, informaci o tom, co posíláš a tvé jméno (Např. Dobrý den, paní učitelko, v příloze vám zasílám vypracovaný úkol číslo 1. S pozdravem Adam Adámek)
• TERMÍN ODEVZDÁNÍ: Úkol na můj e-mail odevzdej do 3.4.2020 (pátek) do 14:00 hodin.
• Za odevzdaný úkol v řádném termínu získáš 1. Prosím dodrž jej.
DOBROVOLNÝ DOMÁCÍ ÚKOL 1
• Pokud budeš mít zájem trénovat více a DÚ1 pro tebe bude málo a pokud chceš získat další 1, nabízím ještě DOBROVOLNÝ domácí úkol.
• V PDF dokumentu „Dobrovolný DÚ 1 (a,ů)-str.16“ nalezneš zadání.
• Vypracuj část „Základní nácvik“ – celkem tedy 7 řádků znaků
• Způsob zpracování platí stejný jako u Domácího úkolu (viz. nahoře „Jak na úkol?“
• TERMÍN ODEVZDÁNÍ: Úkol mi na e-mail odevzdej do 3.4.2020 (pátek) do 14:00 hodin.
Pokud vypracuješ jak DOMÁCÍ ÚKOL 1, tak i DOBROVOLNÝ DÚ 1, prosím pošli tyto 2 dokumenty v 1 společném e-mailu. Moc mi tím pomůžeš při vyhodnocování a přehlednosti, jelikož úkoly mi bude zasílat celkem 6 tříd, tak, abych se v tom neztrácela.
Pokud si nebudeš vědět s něčím rady, stačí mě kontaktovat na e-mailu, kde jsem každý všední den k dispozici a ráda ti se vším poradím.

A CO KDYŽ CHCI TRÉNOVAT JEŠTĚ VÍCE?
• Program ATF, ve kterém trénujeme ve škole je licencovaný na stránkách www.vsemideseti.cz najdeš pouze pár cvičení, která jde zdarma zkusit.
• Existuje ale celá řada programů pro trénování psaní všemi 10, které jsou on-line.
• Zde uvádím dva typy, kde můžeš trénovat podobně jako v našem programu ATF (All ten fingers)
o www.nedatluj.cz - základní verze je zdarma, stačí se pouze registrovat a můžeš začít psát
o www.psani-deseti.cz

AŤ SE TI DAŘÍ