Zadání pro domácí výuku v době uzavření školy - Informatika druhý stupeň ( od 11.3.2020)

Publikoval Jakub Zvěřina
Datum 21.3.2020

Využívejte ICT technologie ke splnění práce z ostatních předmětů, rozumně.

• Věnuj se škole jen v době, kdy bys do ní opravdu chodil(a), můžeš si dokonce přispat :-) Budeme rádi, když nám, učitelům, práci pošleš od pondělí do pátku mezi 9 a 12 hodinou. Nediv se prosím, pokud v jiné době nebudeme odpovídat.

Dbejte zásad emailové komunikace

• Píšete-li učiteli, řádně vyplněný předmět emailu, oslovení a podpis není jen slušnost a formalita. Učitelům chodí velké množství zpráv a v případě, že uvedete předmět a podepíšete se, nemusí učitel zkoumat, kdo mu vlastně píše a proč.

Přečti si celé zadání! Dokud jde skrolovat, skroluj! Hip hip skrolá!

• Pokud ti ze zadání není jasné, co máš dělat, možná jsi jej nepřečetl celé, některé informace ti unikly. Je to běžné a stává se to všem, jsme na to totiž z internetového prostředí zvyklí. Prober zadání se spolužáky a pokud ani oni si s ním neví rady, obrať se emailem na učitele.

Prostřednictvím ICT technologií bezpečně komunikujte s učiteli a spolužáky - například:

• Ke komunikaci s učiteli využijte školní email
  • Založte si, pokud ji ještě nemáte, třídní skupinu na sociální síti a mezi 9 a 12 hodinou ve všední den spolupracujte ( dbejte při tom zásad internetové bezpečnosti a slušného chování)
  • Prostřednictvím třídních stránek buďte informovaní o svých povinnostech

Ověřujte informace na internetu

Nejlépe přímo u zdroje, nepodléhejte "hoax"ům a "fake news" ( narovinu - stránky ministerstva zdravotnictví, nebo expertní skupiny vědců prostě jsou důvěryhodnější zdroj než skupina na facebooku či instagramu)

Youtube, twich a podobné stránky využívejte aktivně a nejen pro zábavu

• Spousta youtuberů vám nabízí nejen zábavný, ale i poučný obsah. Vyhledávejte ho aktivně, nejen na základě doporučení vytvořených umělou inteligencí. sdílejte tipy se spolužáky ( případně i učiteli).

Dbejte zásad internetové bezpečnosti

• Především pak nesdílejte nic, za co byste se styděli před vlastní babičkou ( a sami před sebou) a zbytečně nekomunikujte s lidmi, které neznáte.

Zadání Vaší práce za předmět informatika tedy  je : věnuj se práci zadané v ostatních předmětech ve všední den mezi 9 a 12 hodinou, jako bys byl(a) ve škole .

Tip: Pusť si k tomu učitelku, spoj se se spolužáky a udělte práci společně.