Co už umíme ve Scratchi?

Publikoval Tomáš Titěra
Datum 17.5.2022
Co už umíme ve Scratchi?

Trochu si vás otestujeme, ale žádný stres...

Co bude hodnoceno? 

Na každý splněný úkol od nás dostaneš příští hodinu zpětnou vazbu, co se ti podařilo a co méně. Známku dostaneš podle toho, zda se ti zadání podaří splnit samostatně nebo při konzultaci příští týden zvládneš přijít na správné řešení. 

 

První část hodiny - 15 minut - úkoly na čtení scénáře

Bez počítačů. Vezmeš si zadání v úrovni náročnosti, na kterou si věříš. Odpovíš na otázky, nezapomeneš se podepsat. Když máš hotovo, vezmeš si další zadání jiné náročnosti. Kolik stihneš, tolik stihneš. 

 

Level 1 - Nanuk

Co ukážeš, že umíš: kreslení perem, nastavení vlastností pera

 

Level 2 - Kočka a myš

Co ukážeš, že umíš: spouštění scénářů různými způsoby, ovládání myší a klávesnicí, rozlišování více scénářů pro jednu postavu

 

Level 3 - Brouci

Co ukážeš, že umíš: opakování, počítání kroků, porovnávání scénářů pro různé postavy

 

Druhá část hodiny - 25 minut - práce ve Scratchi

Na počítačích. Přihlaš se k tvému účtu ve Scratchi, ať o práci nepřijdeš. Vezmeš si zadání v úrovni náročnosti, na kterou si věříš. Na odkazu ke studiu ve Scratchi si vybereš správný projekt. Vytvoříš si kopii do svého účtu. Pracuješ na zadání. 

Pokud máš hotovo: Klikneš nahoře na Soubor a Ulož do svého počítače. Soubor ze stažených souborů nahraješ do správného zadání v Teams. Bereš si další zadání a pokračuješ v práci. 

Pokud nemáš hotovo: Práci dokončíš doma. Až budeš mít hotovo, klikneš nahoře na Soubor a Ulož do svého počítače. Soubor ze stažených souborů nahraješ do správného zadání v Teams. 

Doma můžeš pokračovat prací na dalších zadáních pro práci ve Scratchi a odevzdat je do Teams. Na další hodině si s každým z vás sedneme a vyhodnotíme si vaši práci. 

 

Level 1 - Schody

Co ukážeš, že umíš: kreslení, opakování, délky kroků, úhly otáčení, vytváření vlastních bloků

 

Level 2 - Písmeno T

Co ukážeš, že umíš: kreslení geometrických obrazců pomocí bloků, editování scénáře, počítání délek a úhlů otáčení. 

Správně nakreslený ornament = vrcholy písmene T se dotýkají a tvoří celý "kruh"

 

Level 3 - Vánoční stromek

Co ukážeš, že umíš: najít chybu ve scénáři, měnit kostýmy postav, používat opakování k vytvoření pohybu postavy dle zadání, přiřadit scénář správné postavě