6. C - ÚKOL pro distanční výuku

Napište příběh inspirovaný obrazem

 
Podívejte se na přiložený obrázek.
 
Úkol má dvě části:
  • Zahrajte si na sudičky a přisuďte této postavě vlastnosti, jméno či nějaké životní zkušenosti, osudy. (Např.: "Jsi oslnivě krásná." nebo "Miluješ procházky po pláži." , "Jsi vdaná/svobodná"  "Je Ti -- let" atd.) Své sudičkové nápady sepište na začátek své práce do bodů. Vycházejte z toho, co vidíte. Inspirujte se obrázkem, ale můžete popustit uzdu své fantazii. Jednotlivé "sudby" se nesmí negovat! (Takže když napíšete, že jí je 23, v dalším bodě nenapíšete, že je už v důchodu, nebo když na obrázku vidíte, že je hubená, nenapíšete, že trpí nadváhou...)
Je třeba, abychom postavu opravdu dobře blíže poznali - řiďte se pravidlem - KDO, KDE, KDY (je třeba vědět, kdo je ta paní, ve které zemi a v jakém prostředí se nacházíme, případně v jakém století nebo jestli se příběh odehrává v současnosti)
 
  • Druhá část práce je, že napíšete příběh této postavy - můžete si vybrat formu, jaká Vám je bližší (ICH-FORMA = příběh vypráví přímo ta postava ze svého pohledu, ER-FORMA = příběh vypráví vypravěč úplně zvenčí o té postavě)

 

Délka práce nemá horní limit, ale rozsah bude minimálně na jednu stránku A4, písmem 12, řádkování 1,5 - SAMOTNÉHO PŘÍBĚHU BEZ "SUDEB".
Prosím, zpracujte příběh ve Wordu (či Pages, OpenOffice, Dokumenty Google) - zkrátka v jakémkoliv programu podobnému Wordu.
 
Úkol odevzdejte do 21. února do Zadání v Teamsech.
 
Budu se na Vaše příběhy moc těšit! :-)