4. divadelní představení 9.A

Publikoval Olga Králová
Datum 17.2.2023
4. divadelní představení 9.A

KOUZELNÁ FLÉTNA / E. Schikaneder / W.A. Mozart

Čtvrtek 27.4.2023 od 19:00 hodin

Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, Praha 1

 

Kouzelná flétna je vedle Shakespearova Hamleta a Leonardovy Mony Lisy pokládána za jedno ze tří největších enigmatických děl naší kultury. A skutečně původ námětu a libreta je zahalen tajemstvím. Je kompilací mnoha motivů a postav známých i méně známých příběhů. O výklad se pokouší po celá staletí mnoho teoretiků umění včetně egyptologů. Nám ale postačí, že jde o nebývale křehkou, a především magickou zpěvohru, která vás dojme, pobaví i připraví o rozum. A pak je tu ještě ten MOZART, kterému prý tolik rozumíme!!!

Můžete se těšit na kolektivní dílo souboru Divadla v Dlouhé v režii SKUTRu.

Hrají: Ondřej Rychlý, Sara Venclovská, Miroslav Zavičár, Klára Oltová, Tomáš Turek, Jan Sklenář, Martin Matejka, Marie Poulová, Marie Turková, Magdalena Zimová

Úprava a režie: SKUTR.

Scéna: Jakub Kopecký   

Kostýmy: Simona Rybáková

Hudební plochy, instrumentace, úpravy, aranžmá: Matěj Kroupa