3. divadelní představení 9.C ZRUŠENO z důvodu onemocnění v souboru

Publikoval Olga Králová
Datum 5.4.2022
3. divadelní představení 9.C ZRUŠENO z důvodu onemocnění v souboru

Daniele Keyes: RŮŽE PRO ALGERNON

 

Kdy: v úterý dne 05. 04. 2022 od 19:30 hodin
Délka představení: 1:40 hod.
Kde: DIVADLO V CELETNÉ-KAŠPAR, Celetná 17, 110 00 Praha 1
Doba trvání: 1:40 hod. (bez přestávky)

 

Nejúspěšnější inscenace spolku Kašpar umí rozesmát i dojmout. Příběh dementního muže, který chce být chytrý.

S hlavním hrdinou příběhu třicátníkem Charliem Gordonem se seznamujeme prostřednictvím jeho deníku. Charlie pracuje jako pomocník v pekárně, má IQ kolem šedesáti a ambice naučit se číst a psát. Od malička trpí mozkovou chorobou, která má za následek, že si nedokáže zapamatovat, co se naučil. Má ale silnou motivaci zlepšit se a zařadit mezi “normální” lidi a proto je vybrán jako pokusná osoba pro medicínský experiment z kategorie sci-fi. Pro experiment, který do té doby podstoupily jen laboratorní myši, mezi nimi i Algernon.

Charlie podstoupí operaci a jeho inteligence se, stejně jako u pokusných myší, začíná zvyšovat. Právě díky deníkové formě románu sleduje čtenář napjatě Charlieho mentální vývoj, jeho přerod z idiota v génia, jeho probouzející se city k učitelce Alice. K happy endu ale nedojde, experiment má malý zádrhel...

 

Hrají: Jan Potměšil, Eva Elsnerová / Barbara Lukešová, Petr Lněnička / Marek Němec, Lukáš Jůza/František Kreuzman

  

Dramaturgie:         Petr Hruška

Hudba:                   Petr Malásek s použitím skladby Keitha Jarretta

Režie:                    Jakub Špalek