3. divadelní představení 9.B

Publikoval Olga Králová
Datum 15.3.2022
3. divadelní představení 9.B

Battista Andreini: DVĚ KOMEDIE V KOMEDII

Kdy: v středa dne 20. 04. 2022 od 20:00 hodin
Délka představení: 1:15 hod. b
Kde: VILA Štvanice - Geisslers Hofcomoedianten, Ostrov Štvanice 858 , 170 00 Praha 7

Celková délka včetně diskuse: 1:15 hod. bez přestávky

 

Nevážné divadlo o závažných věcech podle přelomové benátské komedie.

Scénická hra „Dvě komedie v komedii“, poprvé uvedená v roce 1623 v Benátkách (při příležitosti benátské slavnosti Festa dell Sensa), je prototypem divadla na divadle. V rámci hlavní zápletky se odehrají ještě další dvě samostatná představení: klasické představení akademiků a představení profesionálních herců. Dílčí zápletky představují divadlo počátku 17. století a vzdávají hold tehdejším žánrům na vrcholu: divadlu učenců a komedii dell’arte. Hra je současně divadelní studií populárních žánrů a je doslova prošpikovaná odkazy z divadelního zákulisí a společenských kuloárů.

 

Hrají:
Jacob Erftemeijer, Kristýna Matěj Dámová/Michaela Váňová, Martin Bohadlo, Alena Bazalová, Claudia Eftimiadisová, Bartoloměj Veselý

Režie: Petr Hašek