2. divadelní představení třídy 9.AC

Publikoval Olga Králová
Datum 3.11.2021
2. divadelní představení třídy 9.AC

KYTICE/ Karel Jaromír Erben

Kdy: v pondělí dne 13. 12. 2021 od 19:00 hodin

Délka představení: 2:15 hodin + 20 minut přestávka

Kde: NÁRODNÍ DIVADLO, Národní 2, Nové Město

Jevištní adaptace nejčtenější české klasiky, sbírky balad inspirované lidovými pověstmi a báchorkami. Její symbolika je svázána s přírodou, každodenní venkovskou zkušeností a tradicí, je zároveň souborem vášnivých a smyslných příběhů plných nadpřirozena a děsuplných přízraků...

Hrají:
Zlatý kolovrat: Jana Pidrmanová, Jana Preissová, Igor Orozovič, František Němec...
Polednice: František Němec
Vodník: Anna Fialová, Csongor Kassai, Taťjana Medvecká...
Dceřina kletba: Pavla Beretová, Jana Boušková...
Svatební košile: Lucie Polišenská, Radúz Mácha, Jan Bidlas...
Holoubek: Anna Fialová, Patrik Děrgel, Jan Bidlas...
Štědrý den: Pavlína Štorková, Iva Janžurová...
Záhořovo lože: Pavla Beretová, Jana Boušková, Anna Fialová, Iva Janžurová, Taťjana Medvecká, Jana Pidrmanová, Lucie Polišenská, Jana Preissová, Pavlína Štorková, Jan Bidlas, Patrik Děrgel, Csongor Kassai, Radúz Mácha, František Němec, Igor Orozovič...

Režie:
SKUTR (Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský)