1. návštěva divadla 9.A

Publikoval Olga Králová
Datum 19.9.2020
1. návštěva divadla 9.A

ŠKOLA ŽEN / Moliére

čtvrtek dne 01. 10. 2020 od 19:00 hodin
Délka představení: 2:15 hodiny

DIVADLO NA VINOHRADECH, nám. Míru 7, 120 00 Praha 2

ŠKOLA ŽEN - Moliére
Veršovaná komedie největšího klasika francouzského komediálního jeviště.

Arnolf se vždy vyhýbal manželství ze strachu před tím, že by mu jeho nastávající mohla nasadit parohy. Nyní se rozhodl oženit se svou schovankou, kterou vychoval k obrazu svému – nevědomou a tvárnou jako vosk. Co se ale stane, když prostá a do té doby před světem chráněná Anežka potká stejně starého Horáce? Povede se Arnolfovi uchránit její (tedy svou) čest? Nebo zvítězí přirozenost...? Divadlo na Vinohradech uvádí klasickou komedii, kterou autor mohl stejně dobře pojmenovat „Žárlivec“.

Hrají: Tomáš Pavelka, Tereza Terberová, Dominick Benedikt, Jan Šťastný, Jiří Plachý, Simona Postlerová, Marek Holý, Václav Svoboda / Jiří Žák, Vojtěch Bartoš / Marek Adamczyk...

Režie: Juraj Deák