Materiály na domácí výuku 4.5.-7.5.

Datum 30.4.2020
Materiály na domácí výuku 4.5.-7.5.

Ahoj!

Mluvnice

Sciodata - pokračujeme. Budeme opakovat, co už známe. Teoretický základ ještě jednou opakujeme na konzultacích. Zpřístupnila jsem vám 1 test kategorie "skladba".

Mluvnice - souvětí, spojovací výrazy, přímá a nepřímá řeč

Budu sledovat, jak se vám v této oblasti daří. Na každý test máte dva pokusy. Očekávám, že alespoň jeden pokus na test zvládneš nad 50% Hodnocení sleduj na ŠkoleOnline. Dodržuj termíny.

Termín ukončení:  čtvrtek 7.5.

Literatura + dílna čtení

Dobrovolně výzvy knihovny a studijního centra.

Sloh + tvůrčí psaní

Vyzkoušíme si psaní deníku. Postupně vám budu dávat různé příležitosti, co do deníku zaznamenávat. Všechny úkoly budou kreativní a dají se ztvárnit i esteticky, koukněte na stránky výtvarky, kde je další info. Důležité je psát perem na papír deníku. Dále můžete upravovat stránky, jak se vám líbí.

Zvolte si čas, kdy budete do deníku psát každý den, a dodržujte ho. Je to rituál stejně jako třeba čištění zubů. Každý zápis opatřete datem.

Pokud vám nebude vyhovovat zrovna mnou nabízená technika psaní, můžete psát i cokoliv jiného. Ale přece jen jí vyzkoušejte.

Odevzdání: vždy minimálně jeden zápis z týdne vyfoťte a pošlete přes zadání v teams

Další tipy: Jak a proč začít psát deník ještě dnes, Co je mindfulness

Návrhy tvůrčího deníkového psaní:

• Deník - 5 smyslů - zpátky k vlastním smyslovým vjemům a do přítomnosti. Uprostřed dne se zastavte, ať už děláte cokoliv a uvědomte si a zapište do deníku: 5 věcí, které vidíte; 4 věci, které slyšíte; 3 emoce, které pociťujete; 2 věci, jejichž vůni nebo pach cítíte; 1 chuť, kterou cítíte. (popis metody v přiloženém souboru)
    Termín ukončení: čtvrtek 7.5.

• Deník jednou větou - Jeden den, jeden list deníku, jedna věta (souvětí), brava, vůně. Pro zájemce - k čemu je to dobré (v aj) Termín ukončení: pátek 1.5.

• Sežeň si hezký deník, uprav si přední stranu po svém, aby se ti opravdu líbila. Kdo chce, může si deník i pojmenovat. Termín ukončení: pátek 24.4.

Kateřina Matoušová: online konzultace v Teams v úterý 5.5. v 10:00-11:00
doporučování knih navzájem - prezentují žáci 8. A