Materiály na domácí výuku 27.4.-1.5.

Datum 23.4.2020
Materiály na domácí výuku 27.4.-1.5.

Ahoj!

Mluvnice

Sciodata - pokračujeme. Budeme opakovat, co už známe. Zpřístupnila jsem vám 1 test kategorie "tvarosloví".

Mluvnice - slovní druhy

Budu sledovat, jak se vám v této oblasti daří. Na každý test máte dva pokusy. Očekávám, že alespoň jeden pokus na test zvládneš nad 50% Hodnocení sleduj na ŠkoleOnline. Dodržuj termíny.

Termín ukončení: pátek 1.5.

Literatura + dílna čtení

Online hodina čtení - Online hodina čtení - Jak vypadá dobrý příběh? (3. díl) - dotazník forms

Připrav se na tuto hodinu. Najdi si klidnější část dne, kdy se můžeš koncentrovat jen na tento úkol. Pusť se do úkolu, až ve chvíli kdy budeš mít svou mysl klidnou a připravenou na čtení a přemýšlení.

Termín ukončení: pátek 1.5.

Doporučuji plnit výzvy knihovny a studijního centra. (Dobrovolně - za nějakou tu malou jedničku)

Sloh + tvůrčí psaní

Vyzkoušíme si psaní deníku. Postupně vám budu dávat různé příležitosti, co do deníku zaznamenávat. Všechny úkoly budou kreativní a dají se ztvárnit i esteticky, koukněte na stránky výtvarky, kde je další info. Důležité je psát perem na papír deníku. Dále můžete upravovat stránky, jak se vám líbí.

Zvolte si čas, kdy budete do deníku psát každý den, a dodržujte ho. Je to rituál stejně jako třeba čištění zubů. Každý zápis opatřete datem.

Pokud vám nebude vyhovovat zrovna mnou nabízená technika psaní, můžete psát i cokoliv jiného. Ale přece jen jí vyzkoušejte.

Odevzdání: vždy minimálně jeden zápis z týdne vyfoťte a pošlete přes zadání v teams

Další tipy: Jak a proč začít psát deník ještě dnes

Návrhy tvůrčího deníkového psaní:

• Deník jednou větou - Jeden den, jeden list deníku, jedna věta (souvětí), brava, vůně. Pro zájemce - k čemu je to dobré (v aj) Termín ukončení: pátek 1.5.

• Sežeň si hezký deník, uprav si přední stranu po svém, aby se ti opravdu líbila. Kdo chce, může si deník i pojmenovat. Termín ukončení: pátek 24.4.

Kateřina Matoušová: online konzultace v Teams v úterý 28.4. v 10:00-11:00
doporučování knih navzájem - prezentují žáci 8. A