Distanční výuka češtiny v týdnu 2. 11. - 6. 11. 2020

Publikoval Tom Tychtl
Datum 1.11.2020
Distanční výuka češtiny v týdnu 2. 11. - 6. 11. 2020

Mluvnice:

Jděte na stránku skolasnadhledem.cz a zadejte kód 448 066. Objeví se vám na výběr tři možná cvičení. Vy vypracujte cvičení s názvem Rozvrstvení spisovné češtiny. Po vyhodnocení si udělejte screenshot vašeho výsledku a ten nahrajte do zadání v Teams, které se jmenuje Spisovná čeština online. Pak se podívejte, jestli jste v něčem chybovali. Tyto chyby si napište do sešitu, s tímto cvičením i případnými chybami budeme pracovat na další hodině mluvnice.

Tento úkol tedy musíte mít hotový:

8.A - do čtvrtka
8.B - do příštího týdne (máte tento týden o hodinu méně než ostatní osmáci, tak proto)
8.C - do úterý 

*vaše rozvrhy mi nedávají možnost udělat úplně spravedlivé zadání úkolů, ale věřte, ž jsem to poskládal tak, aby to bylo pro všechny výhodné a v rámci možností spravedlivé ;-)

 

Literatura:

Už víme, jak vypadá psaní popisu. Pocvičíme se v tom a zároveň přidáme ještě druhou dovednost, a to je psaní charakteristiky. Popisujeme něco, co vidíme zvenčí (má červenou košili, dlouhé vlasy, šilhá...), charakterizujeme to, co je uvnitř - vlastnosti (je chytrá, hlučný, rád se stará o malá slůňata ve sloním sirotčinci...). 
Vaším úkolem bude do sešitu na literaturu napsat popis a charakteristiku (celé to bude jeden text) toho, jak si vy představujete piráta. Co všechno takový pirát má, jaký je atd. Tento text bude mít 10 vět. Až ho napíšete, vyfoťte jej a nahrajte do zadání v Teams s názvem Pirát

Tento úkol je potřeba mít vypracovaný do další hodiny literatury, tedy:

8.A - do 1. hodiny ve středu
8.B - do 1. hodiny v úterý
8.C - do 3. hodiny v pátek