Domácí výuka (15. - 19. 6.)

Datum 11.6.2020
Domácí výuka (15. - 19. 6.)

Vážení a milí,

ačkoli se nám o tom ani nezdálo, blíží se nám konec školního roku. Tento týden od nás dostáváte poslední úkoly pro domácí výuku. Z mluvnice dostáváte úkol dobrovolný, z literatury zůstává úkol povinný. Úkoly jsme vybraly tak, aby to nebyla nuda, ale aby si zároveň naše mozkové závity naposledy v tomto školním roce zašly do posilovny. Nebojte! Bolet je to určitě nebude. 

 

Mluvnice 

Zadání dobrovolného úkolu z mluvnice naleznete v MS Teams. Co Vás tam čeká? Obrázkový rébus se sedmi vyjmenovanými slovy a tajenkou. Znění tajenky mi napište do zprávy v MS Teams nebo e-mailu.

Dílna čtení

Pro distanční studium: 
Závěrečný úkol z češtiny bude doporučení knížky spolužákům.  Vyberte si knížku, kterou jste četli během karantény nebo která je vaše oblíbená, prostě takovou, u které si myslíte, že zaujme nějakého Vašeho spolužáka. 
Vyplňte o ní pracovní list (najdete ho V Teams). 

Pro žáky, kteří chodí do školy: 
Přineste si do školy knížku,  kterou jste četli během karantény nebo která je vaše oblíbená, prostě takovou, u které si myslíte, že zaujme nějakého Vašeho spolužáka. Pokud ji nemáte u sebe, zkuste si vytisknout obálku knížky.