2. týden samostudia – Český jazyk

Publikoval Veronika Valínová
Datum 19.3.2020

Podklady pro domácí výuku pro týden 23. - 29. 3. 2020 

Milí žáci, 

máme za sebou první týden učení doma. A nejspíš každému nám jde z toho hlava kolem, o to nás víc těší, jak poctivě pracujete! Zvládáte to skvěle! Od některých z vás jsme úkoly dostaly, případně jste se doptávali, pokud jste nevěděli. O některých ale nevíme nic. Pokud máte s něčím potíž, nestíháte, stačí se ozvat, vše se dá řešit. Nejdůležitější je, abychom byli všichni v pořádku, proto se opravdu nebojte na nás obrátit nebo jakéhokoliv jiného učitele.

S paní učitelkou Ivetou jsme založily pro humanitní předměty tj. ČJ, VOZ a dějepis Microsoft Teams (návod, jak se připojit, najdete níže), ve kterém budeme od tohoto týdne společně pracovat. Díky tomuto prostředí budeme moct na jednom místě lépe komunikovat (hromadně i individuálně), odevzdávat a vyhodnocovat úkoly, přidávat materiály. Vše tak bude pro Vás-žáky i nás-učitele přehlednější.

Věřím, že si brzy všichni na aplikaci zvykneme, nebojte se ji prozkoumávat, i my se s ní stále učíme. Pokud byste měli s Teams jakékoliv problémy, obráťe se na mě přes mail: veronika.valinova@zskunratice.cz, popřípadě se poptejte spolužáků (někteří jsou s Teams zvyklí běžně pracovat).

Jsme vám k dispozici ve všední dny vždy nejpozději od 9:00 do 16:00. 

 

Podklady pro domácí výuku pro týden 23. - 29. 3. 2020 

Mluvnice

1. Pomocí přiložené webové stránky si zopakuj a procvič pravopis přídavných jmen, který jsme opakovali před uzavřením školy. Pokud si nepamatuješ, jakým způsobem se určuje správné i/y, oporu najdeš také v učebnici (s. 38 - 40). Opět jsou to cvičení, která si můžeš zkusit bez dohledu dospělého, protože tě automaticky zkontrolují. Udělej tolik cvičení, kolik budeš potřebovat a na kolik si uděláš čas. 

 
 
 
 
2. Přídavná jména si procvič také v pracovním sešitě 
  • strana 22 cvičení 1, 2
  • strana 24 cvičení 6

 

3. Příští středu a čtvrtek bude vyvěšen test na stupňování přídavných jmen. Odkaz na něj najdete v MS Teams, i ve svých e-mailových stránkách. Test si budete moct spustit kdykoliv v těchto dvou dnech. 
Hodnocení: známka do ŠkolyOnline 
 
 


Dílna čtení

Za týden si nejméně 2x vymez čas na čtení. Vytvoř si pohodlné klidné prostředí a věnuj se četbě minimálně 20 minut. Čtení může fungovat i jako krásný odpočinek od koukání do obrazovky – využij toho a relaxuj u knížky :) 

  • Ke každé četbě vypracuj úkol a založ si jej do portfolia.
  • Vytvoř do tabulky v portfoliu záznam – jakou knížku čteš, kolik stránek jsi přečetl/a.

hodnocení: kontrola portfolia při návratu do školy 

1. četba (min. 20 minut)
Zápis z knížky formou Podvojného deníku

Volnou stránku rozdělíme svislou čarou na dvě poloviny. Na levou stranu si opíšeme pasáž/věty které nás zaujaly. Na pravou stranu k nim zapisujeme svůj komentář v několika větách. Můžeme komentovat chování postavy, zajímavé myšlenky, nečekané zvraty, jak vám zexz připomněl váš vlastní zážitek, hezká slovné spojení. 


2. čtení (min. 20 minut)
Vyplň čtenářský list (viz příloha a viz soubory v Teams), nemusíš ho tisknout, stačí ho přepsat na papír. 

Dočetli jste knížku? A nevíte, jakou další si vybrat z vaší domácí knihovny? Napište mi a probereme to! 


Dobrovolná výzva
Knihovna vyhlásila knižní výzvu! My se do ní přidáme, a co vy? Více zde.


 
Jak se do Teams dostat? Jsou tři postupy:

A) V doručené poště na svých emailech máte pozvánku, která vás přivede rovnou do skupiny.

B) Přes email, klikněte na 9 teček vlevo a přejdete do aplikace Teams

 

Klikněte na "Připojit se k týmu nebo vytvořit nový" a zadáte kód

6.A zadává x8j6x15
6.B zadává w3cvyt4
6.C zadává viutkkc 

C) Přes následující odkaz:

PRO 6.A
 

PRO 6.B
 
PRO 6.C Orientace v Teams

Kde co najdu? V záložkách jednotlivých předmětů můžete psát veřejné komentáře k zadání, úkolům. Můžete reagovat na své spolužáky, my s paní učitelkou budeme odpovídat na vaše dotazy. 
 

V každé záložce předmětu najdeš soubory s výukovými materiály (okopírované učebnice, pracovní listy, zajímavé texty) 

 
V sekci Chat můžeš komunikovat s jednotlivci nebo skupinkou v soukromém chatu. 
V sekci Zadání najdeš všechny své zadané úkoly, učivo a testy na následující týden. 

 

Soubory ke stažení