3A_WEEK 25

3A_WEEK 25

Milé děti, vážení rodiče,

Tento týden se loučíme s naší učebnicí OUR WORLD 1. Celý týden jsme se ohlíželi zpátky na to, co všechno jsme za rok a půl ve škole zvládli.

Děti pracovaly na 6 stanovištích. V příloze najdete list, do kterého zapisovaly své výsledky (vyplněné listy mají nalepené v sešitě).

  • Na stanovišti 1 si děti ověřovaly slovní zásobu – KOLIK slovíček dokáží vyjmenovat z dané kategorie?
  • Na stanovišti 2 děti psaly do sešitu 3 slovíčka dle výběru z každé kategorie – napsaly tedy 27 slovíček. Případné chyby si hned kontrolovaly v učebnici. Pokud chybu v zápisu udělaly, hned ji opravily JINOU BARVOU.
  • Na stanovišti 3 procházely stezkou slovíček (to doma nezvládnete, děti, které nebyly ve škole toto stanoviště splní, až budou ve škole)
  • Na stanovištích 4-6 byly pracovní listy (pracovní listy najdete v příloze, určitě se hodí dětem, které nebyly ve škole).

 Děti mají jasnou představu o tom, jak si stojí a jaké oblasti vyžadují jejich pozornost (žlutě či červeně označená políčka).

Většina dětí stihla projít VŠECHNA stanoviště, někomu ještě něco chybí.

Děti, které nestihly projít všechna stanoviště, dokončují doma. Podstatné je, aby pracovaly OPRAVDU SAMOSTATNĚ. Cílem je identifikovat oblasti, které děti zatím nemají osvojené, a ty dale procvičovat.

Pokud by Vám k domácímu procvičování nestačily nápady a odkazy z týdenních plánů uplynulých týdnů nebo učebnice a sešit, mohou děti ode mne NA VYŽÁDÁNÍ dostat další pracovní listy.

Od příštího týdne začneme pracovat s dalším dílem učebnice, kterou tento týden děti dostaly ve škole. UŽ SI NEMUSÍ NOSIT první díl. Od příštího týdne už jen MODROU KNÍŽKU a sešit (a penál, a lepidlo, a pastelky... :).

Přeji mnoho zdraví,

Iva