Rebecca, aneb pravdivý příběh obyčejné americké dívky

Datum 2.12.2019
Rebecca, aneb pravdivý příběh obyčejné americké dívky

Program prevence kyberšikany, který tvořil náplň prvního oborového dne 16 žáků školy, vychází z fiktivního deníku, avšak z reálného příběhu americké školačky, která kvůli kyberšikaně spáchala sebevraždu. Účastníci projektu nejprve prošli životem Rebeccy, vytvářeli možné verze na základě strohých poznámek v deníku. Druhý oborový den žáci sami vymýšleli způsoby, jak inscenačně ztvárnit dívčin příběh, jak předat poselství divákovi. Nakonec se rozhodli své miniinscenace natočit jako krátké filmy. Filmy se právě stříhají, zatím nabízíme alespoň pár fotografií z preventivního programu i z tvorby inscenací. To nejdůležitější však přijde v dalších oborových dnech. Budeme se zamýšlet nad tím, co mohla udělat Rebecca, aby zvrátila osud, co mohli udělat její rodiče, učitelé, spolužáci... Nebo snad půjde o to, co mohou udělat naši učitelé, naši rodiče, naši spolužáci? Nebo snad dokonce o to, co můžeme udělat my sami?