Samoobslužný pult ve školní jídelně

Datum 27.2.2020
Samoobslužný pult ve školní jídelně

Se začátkem nového měsíce, března, jsme připravily pro naše strávníky novinku – samoobslužný pult.

Strávníci ví, že nyní si mohou denně k obědu vzít z vitríny jeden hotový, připravený, doplněk.

Poprvé ve středu 4. 3., bude v části vitríny, v gastronádobách, k dispozici také čerstvá, syrová, pokrájená zelenina. Strávníci si vyberou a nandají do misky takovou zeleninu, na kterou budou mít chuť, a takovou porci, aby ji celou snědli. Budou-li chtít, na svůj jednodruhový nebo namíchaný zeleninový salát si budou moci dát ještě připravený buď sladkokyselý nálev nebo ochucený dip.

Konkrétní denní obsah samoobslužného pultu bude sestavován v návaznosti na vhodnost ke druhům vydávaných pokrmů, k sezónnosti zeleniny a ovoce, finanční bilanci, i případným provozním potřebám (např. nemocnost personálu).

Do budoucna plánujeme nabídku v pultu stále rozšiřovat. Jeho koncepce bude také ovlivněna tím, jak ji strávníci přijmou. Jak se strávníci, především ti menší, zvládnou samy obsloužit, jaké budou na pult odezvy, názory, připomínky a podněty.

Samoobslužným pultem bychom rádi našim strávníkům zpestřili a rozšířili nabídku služeb. Rádi bychom tím ale také naučili strávníky vlastní zodpovědnosti, uvědomění si hodnoty nabízených pokrmů a smyslu slova „neplýtvat“.

Věříme, že strávníci tuto změnu uvítají a také, že případné počáteční nesnáze přijmou s pochopením.