5. týden, lichý

5. týden, lichý

26. září - 30. září 2016

Moji milí badatelé,

Tento týden společně strávíme pouze pondělí. Přesto věřím, že se i tak dovíte spoustu nového.

Pondělí – nezapomeňte vypracovaný týdenní domácí úkol a knihu do dílny čtení. Věřím, že si pečlivě zaznamenáváte počet přečtených stran do diáře. Příští týden si vyplníme první sloupec čtenářského grafu – září.

Úterý – zapište si do školních knížek na stranu 23, že 27. 9. odpadá 5. a 6.VH – matematika a informatika S1. Rodiče, prosím, podepište. Tento den se můžete těšit na paní Laštovičkovou.

Středa – státní svátek

Čtvrtek a pátek s Danielou Černou. Očekáváme první prezentaci ve vlastivědě – Středočeský kraj :-) Pro jistotu se připraví i Plzeňský kraj. Nevím však, jestli to stihnete...

Český jazyk: Koncovky podstatných jmen, slovesné kategorie (osoba, číslo, čas, způsob)

Uč do str. 17, PS ČJ do str. 9

Matematika: Stavby z kostek, římská čísla, výstaviště

Uč do str. 19, PS ČJ do str. 12

Přírodověda: Minerály (minerály kovové, rudy)

Uč do str. 9

Vlastivěda: Kraje ČR – Středočeský kraj (Plzeňský kraj)

Připravujeme si prezentaci na interaktivní tabuli s vlastními zážitky a způsob, jakým si spolužáci udělají zápis do sešitu. Můžete si připravit i krátký pracovní list – namnožila bych ho pro všechny spolužáky.

Zkontrolujte si, jestli už jste odevzdali posudek o zdravotní způsobilosti. Máte také vyplněnou první stranu ve školní knížce a podepsanou od rodičů?

Příjemný podzimní týden

Vaše paní učitelka Markéta