SPPG pro žáky ZŠ Kunratice

Vzkaz od speciální pedagožky Simony Křižákové

Vážení rodiče.

V rámci preventivního programu Školního poradenského pracoviště (ŠPP) a se souhlasem ředitele školy, pokračujeme u vybraných dětí na základě vyhodnocení Testu rizik čtení a psaní pro rané školáky, rozvíjejícím programem, kterým předcházíme specifickým poruchám učení.

Děti rozvíjíme v oblasti grafomotoriky (správné držení pera, uvolnění ruky), zrakové, sluchové vnímání, pravolevé orientace, pozornosti, paměti, nácviku správného čtení a psaní s důrazem na předcházení dvojího čtení, správného tempa při čtení,  při psaní záměně písmen, vynechávek písmen a slov, komolení aj. a to vše v návaznosti na učivo 1. a 2. ročníku českého jazyka.
Vše probíhá s Vaším souhlasem (u dětí, které již program navštěvovaly v 1.ročníku), nebo doporučením třídního učitele.
Nápravy - rozvíjení probíhají ve všech ročnících 1. a 2. stupně ZŠ ve skupinách do 5 žáků.
Děti, u kterých vyhodnotíme, že již nápravy nepotřebují, vracejí se zpět do tříd.

Pokud budete potřebovat doplňující informace, obraťte se prosím na spec. pedagožku Mgr. Simonu Křižákovou emailem, telefonicky, nebo sjednáním osobní schůzky.

Děkujeme.

Příspěvek

Publikován: 13.9.2018

Vytvořil(a): Markéta Vokurková

Třídní učitel

Markéta Vokurková
Markéta Vokurková
E-mail:
Telefon: +420 261 097 237
Konzultace: Pátek 12.00 - 13.00 hod.
Můžeme si domluvit i jiný termín, vždy však po předchozí domluvě.
Umístění: Kabinet prvního stupně

Kalendář akcí

St
21.11.
SYSTEMIKA – SYSTEMICKÉ VEDENÍ
07:10 - 17:10

Výcvik www.systemickafabrika.cz

Den Mexické kuchyně
08:00 - 14:25

Rámcový program: 9:00 - přivítání hostů a zejména paní velvyslankyně Spojených států mexických J. E. Rosaury Leonory Ruedy Gutierrez 10:00 - prohlídka školy, návštěva ve vyučování, beseda se žáky 11:00 - slavnostní oběd - hosté a besedující žáci 12:00 - beseda s žáky 7. ročníků ... po ukončeném vyučování oběd všech strávníků naší školní jídelny MEXICKÁ KUCHYNĚ

3.A - Výuka venku
10:00 - 12:35

pravidelné vyučování venku

KMD - blokové vyučování, Divadlo v Dlouhé
17:45 - 21:30

Lucerna (český mýtus) Alois Jirásek

ŠKOLSKÁ RADA
18:00 - 19:30

pravidelné jednání na radnici


Čt
22.11.
9.A, 9.B Schola pragensis
07:10 - 13:30

návštěva přehlídky středního a vyššího odborného školství

DVPP - KONFERENCE EDUCATION FOR A CHANGING WORLD 2018
08:00 - 16:30

Reprezentace projektu Pomáháme školám k úspěchu na konferenci - Grandior Hotel Prague (Na Poříčí 1052/42, 110 00 Praha 1)

Praxe DV Pedf UK Praha, Irena Holemá
08:55 - 10:45

2.VH 5.C Králová Olga

Projekt Banát
14:00 - 15:00

Pedagogické odpoledne
14:00 - 16:30

Společné ročníkové a oborové plánování, sdílení a vyhodnocování.



23.11.

So
24.11.
Florbal
09:00 - 15:00

Start98 elévové + yellow 3+1

Druhý PARLAMENTNÍ DEN
09:00 - 16:00

Program: - příprava voleb do školního parlamentu - práce v sekcích - hry, vaření ...

Florbal
16:00 - 19:00

Traverza Mukařov

Florbal
19:00 - 22:00

Wizards DDM P-10


Ne
25.11.
Florbal
08:00 - 20:00

FBC Uhříněves muži 8.liga + Start98 muži A vs. Havířov 17:00

NEDĚLNÍ DÍLNA - ADVENTNÍ VĚNCE
15:00 - 18:00

Alena Fáčková - 277, 777721745

Florbal
20:00 - 21:30

Emco Cholerics


Po
26.11.
3.AB - plavecký výcvik
07:10 - 10:45

8.A - Návštěva ZOO
08:00 - 13:30

3. C = Vyučování venku
08:55 - 11:40

pravidelné hodiny výuky venku


Út
27.11.
2. ZÁŽITKOVÝ OBOROVÝ DEN
07:10 - 15:20

Žáci 2.stupně se účastní oborů dle pokynů svých oborových učitelů.