Záložka do knih propojila školy

Do naší školy přišel balíček ze Slovenska. Radost udělal třídám, které se zapojily do 8. ročníku česko-slovenského projektu Záložka do knih spojuje školy, letos s tématem Tajuplný svět knižních příběhů.

Během října žáci tvořili záložky pro kamarády ze Slovenska. Některé třídy si přečetly před tvorbou záložky nějaký příběh, jiné si povídaly o přečtených knihách a jejich hrdinech, navštívily knihovnu a vybraly si knihu na čtení a někteří žáci tvořili záložky přímo v knihovně. Balíček se záložkami, vzkazy a dalšími dárečky pak putoval do slovenské Nitry do ZŠ Benkova.

Zanedlouho přišel balíček z Nitry. Žáci, kteří s radostí záložky vyráběli, se teď mohli radovat z dárku. Také jsme dostali krásný dopis, u kterého jsme si potrápili hlavy tím, co některá slova asi znamenají.

Ve fotogaleriích si můžete prohlédnout, jak jsme si to užili: DRUHÁCI nebo TŘEŤÁCI A ČTVRŤÁCI.

Za účast jsme dostali dokonce diplom a naše škola byla zařazena jako čestný host do slovenského vyhodnocení projektu, které si můžete také prohlédnout.

Přiložené soubory:

Příspěvek

Publikován: 1.12.2017

Naposled upraven: 16.12.2017

Vytvořil(a): Anna Rambousková

DDM Praha 10 Wizards - junioři - turnaj - florbal

Recepce: Szebinovský Jun.

Zubní prevence

1.VH 4.B 2.VH 3.A 3.VH 2.B 4.VH 3.C

Zubní prevence

1.VH 2.C 2.VH 2.A 3.VH 3.B 4.VH 5.B

Setkání s rodiči mimořádně intelektově nadaných žáků

Setkání s vedením školy, paní psycholožkou a pedagogy, kteří připravují nadstavbový program pro žáky MIND.

Pomáháme školám k úspěchu - setkání k PR projektu

PPF GATE, Praha 6 Dejvice

BIBLIOBUS OSKAR - pojízdná knihovna je tu pro vás!

zajišťuje A. Rambousková

Seminární odpoledne pedagogů školy - FEUERSTEINOVA METODA - myšlení v souvislostech

Porada bude doplněna seminářem: FEUERSTEINOVA METODA - myšlení v souvislostech (www.ucime-se-ucit.cz/o-metode/) Metodu přijedou představit zástupci základní školy, která je jednou z prvních, kde plně uplatňují metody profesora Feuersteina. Lektoři představí metodu instrumentálního obohacování, která přináší umění vytvořit si strategii řešení úkolu, upevňuje sebedůvěru, odstraňuje impulzivitu a strach z chyby, rozvíjí vyjadřování a respektování jiného názoru a pomůže lépe se orientovat ve vlastním životě. Dětem je podporou v učení se, pedagogům (a vlastně obecně dospělým) v osobním rozvoji a práci z vlastními limity, možnostmi, výzvami a cíli. Pozvaní hosté: Jiří Sehnal - ředitel ZŠ T. G. Masaryka, Svitavy Petra Judová - garantka FIE (Feuerstein‘s Instrumental Enrichment), ZŠ T. G. Masaryka, Svitavy

Všechny akce »