Záložka do knih propojila školy

Datum 16.12.2017
Záložka do knih propojila školy

Do naší školy přišel balíček ze Slovenska. Radost udělal třídám, které se zapojily do 8. ročníku česko-slovenského projektu Záložka do knih spojuje školy, letos s tématem Tajuplný svět knižních příběhů.

Během října žáci tvořili záložky pro kamarády ze Slovenska. Některé třídy si přečetly před tvorbou záložky nějaký příběh, jiné si povídaly o přečtených knihách a jejich hrdinech, navštívily knihovnu a vybraly si knihu na čtení a někteří žáci tvořili záložky přímo v knihovně. Balíček se záložkami, vzkazy a dalšími dárečky pak putoval do slovenské Nitry do ZŠ Benkova.

Zanedlouho přišel balíček z Nitry. Žáci, kteří s radostí záložky vyráběli, se teď mohli radovat z dárku. Také jsme dostali krásný dopis, u kterého jsme si potrápili hlavy tím, co některá slova asi znamenají.

Ve fotogaleriích si můžete prohlédnout, jak jsme si to užili: DRUHÁCI nebo TŘEŤÁCI A ČTVRŤÁCI.

Za účast jsme dostali dokonce diplom a naše škola byla zařazena jako čestný host do slovenského vyhodnocení projektu, které si můžete také prohlédnout.