Ekoparlament v Senátu

Náš ekoparlament již podruhé navštívil Senát. S projektem Strom školy se dostal až do finále soutěže "Co dělají školy pro demokracii?"

Jsme Ekoparlament Kunratické ekoškoly. Ekoparlament je skupina žáků, která se stará o naši školu. Snažíme se jí vylepšit. Naše škola se zapojila do projektu od CEDU (Centrum pro demokratické učení) „Co dělají školy pro demokracii?" 

Do této soutěže jsme se přihlásili s jedinečným projektem “Strom školy“. Strom školy je malba ve tvaru stromu v zákoutí naší školy. Tento strom symbolizuje jednotu žáků naší školy. Proč jednotu??? Protože v tomto stromu mají obtisknutou ruku úplně všichni členové školy z roku 2017/18. To, že je jedinečný jsme si potvrdili tím, že nás porota vybrala mezi 10 nejlepších projektů. Postoupili jsme do kola v Senátu, protože jste nás zvolili ve veřejném hlasování. Děkujeme za vašich 581 hlasů. 

Jak bylo v Senátu: 

Do senátu jsme jeli cca 1 hodinu. Na začátku byla menší prohlídka Senátu. Dozvěděli jsme se, že jsme ve Valdštejnském paláci. Po prohlídce jsme šli do hlavního sálu, kde se celá akce konala. Porotci našeho projektu a všech ostatních: (mladý) Adam Mišík, Bob Kartous, Miluše Horská, Tomáš Sedláček, Eman Ghalebová. Celá akce probíhala tak, že jsme se na začátku seznámili s porotci. Pak jsme se seznámili s ostatními školami a jejich projekty. Moc se nám líbil projekt střední školy Jílové - Třídní patron. Když jsme přišli na řadu, zakoktávali jsme se, protože jsme byli pod vlivem trémy. Dále byla přestávka, dali jsme si dobré jídlo - chlebíčky a bábovky. O přestávce jsme také mohli hlasovat pro toho, kdo se nám nejvíc líbil. Hlasovali jsme tak, že jsme házeli kuličky do sklenic s nápisem školy a jejich projektu. 

Po přestávce bylo vyhlašování vítězů. Vyhrála střední škola Jílová z Brna se 48 body a my jsme se umístili na pátém místě se 30 body. Potom jsme jeli autobusem domů. 

Jestli chcete vědět něco dalšího, podívejte se na:  Více o tomto projektu nebo na oficiální zprávu o akci.

Můžete si prohlédnout také naší fotogalerii nebo soutěžní video.

 

Sepsali Verča, Honza, Ondra, Fanda a Eric

 

 

Příspěvek

Publikován: 28.11.2018

Naposled upraven: 20.12.2018

Vytvořil(a): Anna Rambousková

Kalendář akcí
So
25.5.
NÁJEM - šperkařský kurz
08:30 - 16:30

www.tvurcivpraxi.cz - Šperkařské triky a fígle - Bohdana Goliášová.


Ne
26.5.
NÁJEM - šperkařský kurz
08:30 - 16:30

www.tvurcivpraxi.cz - Šperkařské triky a fígle - Bohdana Goliášová.


Po
27.5.
3.A Učíme se venku
08:55 - 11:40

pravidelné vyučování venku

Seminář ve škole - Centra vzdělávání pro udržitelnou budoucnost
14:00 - 16:00

Určeno pro učitele Fy, Ch, SP, SKN, informatika a vedoucí kroužků ... Práce s Lego mindstorms, základy sestavování a programování Lego robotů a inspirace do pracovních činností a ICT z projektu Globe ZŠ Jesenice. Seminář bude mít krátký úvod a navazující interaktivní program. Budeme skládat, bádat a možná si i hrát.


Všechny akce »