OP PPR – výzva 28 - "Pražské šablony"

Název projektu: Podpora integrace žáků s OMJ na ZŠ Kunratice
Registrační číslo: CZ.07.4.68/0.0/0.0/17_045/0001180
Datum realizace: 1. 9. 2018 až 29. 2. 2020

Cíle projektu:

• Podpora žáků s odlišným mateřským jazykem (OMJ) skrze školní poradenské pracoviště.
• Rozvoj jazykových kompetencí žáků s OMJ prostřednictvím intenzivních kurzů češtiny jako druhého jazyka a doučování.
• Vzdělávání pedagogů v oblasti osobnostně sociálního rozvoje, resp. rozvoj pedagogických dovedností prostřednictvím realizace projektové výuky ve spolupráci s externími odborníky vč. společné přípravy a zpětné vazby.
• Profesní rozvoj pedagogů prostřednictvím účasti na zahraničních stážích.
• Osvětová činnost a posilování vazeb mezi školou a dalšími aktéry prostřednictvím komunitních odborně zaměřených setkání s rodiči a veřejností.

Aktivity projektu:

• Podpora žáků s OMJ skrze dvojjazyčné školní asistenty v rozsahu 100% pracovního úvazku po dobu 18 měsíců, zajišťuje Mgr. Jitka Schlichtsová a Filip Teigiser v rámci ŠPP.
• Podpora rozvoje znalosti českého jazyka až 15 žáků s OMJ prostřednictvím intenzivních jazykových kurzů češtiny jako druhého jazyka, zajišťuje Mgr. Eva Ištvánková.
• Podpora rozvoje klíčových kompetencí a prevence školního neúspěchu žáků s OMJ prostřednictvím doučování, zajišťuje Mgr. Bc. Anna Rambousková.
• Pedagogové vybraných ročníků připraví pro své žáky kontinuální pětiměsíční projekt zaměřený na rozvoj osobnostních, sociálních a občanských dovedností žáků. Jednotlivé projektové dny budou připraveny ve spolupráci s odborníkem na danou oblast. Projektová výuka bude dále rozvíjena jednorázovými půldenními projekty na stejné téma pro další ročníky.
• Dva pedagogové absolvují vzdělávací program zaměřený rozvoj osobnostních, sociálních a občanských dovedností žáků.
• Celkem 10 pedagogů absolvuje čtyřdenní stáž na partnerské škole Neue Mittelschule Brückenschule ve Vídni. Stáže budou zaměřeny na rozvoj kompetencí a sdílení zkušeností v oblasti práce s žáky s OMJ.
• Škola uspořádá ve spolupráci s externími odborníky dvě odborně zaměřená tematická setkání s rodiči na téma aktivit projektu a jedno komunitně osvětové setkání pro rodiče a veřejnost se zaměřením na zájem o dění a řešení problémů místní lokality.
• Na škole bude po dobu 18 měsíců fungovat volnočasový klub pro žáky s OMJ zaměřený na mezikulturní vzdělávání v návaznosti na hlavní výuku a integrace žáků OMJ formou zážitkového a kooperativního učení.

Výstupy a závěrečná informace projektu:

Informace o výstupech budou průběžně zveřejňovány na webových stránkách školy.
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií.

Přiložené soubory:

Příspěvek

Publikován: 12.9.2018

Naposled upraven: 21.10.2018

Vytvořil(a): Vít Beran

Florbal

Wizards DDM P-10, dorci 2.liga

Basketbal

BK Kunratice U14, liga

Florbal

FBK Olymp

Praxe DV Pedf UK Praha, Irena Holemá

2.VH 5.C Králová Olga

Vánoční zpívání v kunratické škole

Předvánoční zastavení po ročnících s koledami. Kdo, kdy bude upřesněno.

Pedagogické odpoledne

Společné ročníkové a oborové plánování, sdílení a vyhodnocování.

DEN TŘÍDY - třídní Vánoce

Program tříd podle upřesnění třídních učitelů.

7.B - Vánoční procházka Prahou s bezdomovcem

zajišťuje agentura Pragulic