Online hry k procvičení matematiky

GEOMETRIE:

obsah (area) a obvod (perimeter) obrazců

porovnávání obsahu obrazců (spoj obrazec z horní řady s obrazcem ze spodní řady tak, aby měly stejný obsah)

prostorová představivost (zaklikej ve čtvercové síti políčka tak, jak vidí útvar různé osoby)

prostorová představivost 2 (otáčej útvarem vlevo tak, aby byl ve stejné pozici, jako černý útvar vpravo)

síť tělesa (zatrhni, které těleso lze složit z dané sítě)

 

DESETINNÁ ČÍSLA:

soutěž s robotem v násobení a sčítání desetinných čísel

OSOVÁ SOUMĚRNOST:

zobraz daný útvar v osové souměrnosti podle zvýrazněné osy (na úvodní straně vyber možnost "Complete a Pattern" a poté svou úroveň)

napiš, kolik má útvar os souměrnosti

ZLOMKY:

společný jmenovatel

porovnávání zlomků (tvoř trojice stejných hodnot)

porovnávání zlomků 2 (vyber největší zlomek a vyhraj závod)

sčítání zlomků názorně

číselná osa (věš opici na číselnou osu tam, kam patří)

znázornění zlomků (tvoř dvojice, které k sobě patří)

převod zlomků na desetinná čísla (pohybuj panáčkem pomocí šipek a střílej kalkulačkou po desetinném čísle, které odpovídá zlomku v levé dolní části obrazovky)

krácení a rozšiřování zlomků (najdi zlomek, který má stejnou hodnotu, jako ten v zadání, a vyhraj závod)

 

různé oblasti matematiky

pořadí operací při počítání s přirozenými čísly

(ve hře omezené časově na 2 minuty se pokus zodpovědět správně co nejvíce otázek - pozor na správné pořadí operací!)

sčítání a odčítání celých čísel

(do překročení denního limitu si můžeš procvičovat základní výpočty s celými čísly - lze také vybrat jiné úlohy z lišty vlevo)

odčítání celých čísel

(seřaď balonky podle výsledků od nejmenšího po největší)

procvičení různých oblastí matematiky

(přihlásíš se kliknutím na text "New to the math arcade? Click here!" ... dokážeš dohrát všech 25 her?)

odhad velikosti úhlu

(najdi ztracené mimozemšťany odhadnutím úhlu jejich polohy)

odhad velikosti úhlu ještě jednou

(otoč opicí do polohy, kde jsou umístěny banány - čím přesněji úhel odhadneš, tím více banánů dostaneš)

http://cemc2.math.uwaterloo.ca/mathfrog/english/kidz/orderdecimal.shtml

(seřaď desetinná čísla podle velikosti od nejmenšího)

http://www.harcourtschool.com/activity/elab2004/gr4/14.html

(doplň chybějící číslo tak, aby součet čísel v každém řádku, sloupci i po obou úhlopříčkách byl stejný)

Stránka

Publikována: 5.6.2012

Vytvořil(a): Vít Beran

Kalendář akcí

Ne
18.11.
Florbal
08:00 - 15:00

Wizards DDM P-10 mladší žáci

Florbal
18:00 - 20:00

RK STAN (SK ŽIŽKOV)

ORCHESTR - vykládka nástrojů
20:00 - 20:30

Dalibor Havlíček - 702970333


Po
19.11.
3.AB - plavecký výcvik
07:10 - 10:45

Kurz KM
08:00 - 16:15

Centrum KM, Praha 4 Boleslavova

3. C = Vyučování venku
08:55 - 11:40

pravidelné hodiny výuky venku


Út
20.11.
Prodejní výstava knih
07:10 - 13:30

3.B - Projekt - Pečení s TESCO
08:00 - 12:35

zajišťuje J. Laštovičková


St
21.11.
SYSTEMIKA – SYSTEMICKÉ VEDENÍ
07:10 - 17:10

Výcvik www.systemickafabrika.cz

Den Mexické kuchyně
08:00 - 14:25

Rámcový program: 9:00 - přivítání hostů a zejména paní velvyslankyně Spojených států mexických J. E. Rosaury Leonory Ruedy Gutierrez 10:00 - prohlídka školy, návštěva ve vyučování, beseda se žáky 11:00 - slavnostní oběd - hosté a besedující žáci 12:00 - beseda s žáky 7. ročníků ... po ukončeném vyučování oběd všech strávníků naší školní jídelny MEXICKÁ KUCHYNĚ

3.A - Výuka venku
10:00 - 12:35

pravidelné vyučování venku

KMD - blokové vyučování, Divadlo v Dlouhé
17:45 - 21:30

Lucerna (český mýtus) Alois Jirásek

ŠKOLSKÁ RADA
18:00 - 19:30

pravidelné jednání na radnici


Čt
22.11.
9.A, 9.B Schola pragensis
07:10 - 13:30

návštěva přehlídky středního a vyššího odborného školství

DVPP - KONFERENCE EDUCATION FOR A CHANGING WORLD 2018
08:00 - 16:30

Reprezentace projektu Pomáháme školám k úspěchu na konferenci - Grandior Hotel Prague (Na Poříčí 1052/42, 110 00 Praha 1)

Praxe DV Pedf UK Praha, Irena Holemá
08:55 - 10:45

2.VH 5.C Králová Olga

Pedagogické odpoledne
14:00 - 16:30

Společné ročníkové a oborové plánování, sdílení a vyhodnocování.

Projekt Banát
14:00 - 15:00



23.11.

So
24.11.
Druhý PARLAMENTNÍ DEN
09:00 - 16:00

Program: - příprava voleb do školního parlamentu - práce v sekcích - hry, vaření ...

Florbal
09:00 - 15:00

Start98 elévové + yellow 3+1

Florbal
16:00 - 19:00

Traverza Mukařov

Florbal
19:00 - 22:00

Wizards DDM P-10