Jak na kulturní tip?

Každý den se v našem městě koná spousta koncertů, divadelních představení, výstav, přednášek a dalších kulturních akcí. Všechny kulturní domy, kluby, koncertní síně, muzea, kina a další místa nabízejí dětem i dospělým mnoho zajímavých možností jak strávit chvilky volného času.

Vytváření pozvánek nás naučí se na kulturní scéně zorientovat – budeme umět zajímavé akce vyhledávat, objevíme nové možnosti trávení volného času, seznámíme se s novými místy i interprety a o těch, co už známe se můžeme dozvědět více. Vybírat akce můžete podle toho, co vás zajímá, tedy nemusí být nutně všechny pozvánky jen na hudební představení.

Z pozvánky se musíme dozvědět:

- co je to za akci : kam nás zvete, pro koho je určená

- kdy a kde se koná

- několik zajímavostí např.o interpretovi (zpěvákovi, kapele..), o žánru, o místě, kde se akce koná, o projektu, o režisérovi nebo hercích, kteří v představení účinkuji a tak podobně

- proč bychom tam měli jít (v několika větách vysvětlíte, proč jste vybrali zrovna tuto akci a proč by pro nás mohla být zajímavá)

Celá pozvánka by měla být zpracovaná na formát A5 (na pc nebo ručně psaná) a měla by upoutat nejen obsahem, ale i výtvarným zpracováním – nezapomeňte připojit vhodný obrázek!

Kde vyhledáváme? Na internetových stránkách  www.cokdyvpraze.cz, www.kudyznudy.cz, www.mitkamjit.cz a dalších nebo přímo na stránkách kulturních domů, muzeí, divadel..., v kulturním přehledu pro Prahu (vychází měsíčně), na plakátovacích plochách a na dalších místech. Doplňující informace dohledáme např. na stránkách kapel nebo zpěváků.

Pokud zvete na film do kina, měli by jste uvést, kdo je režisérem (a uvést i nějaké další filmy, které točil), kdo je autorem hudby (a něco málo o něm) a představitele hlavních rolí.

Součástí pozvánky může být i její prezentace, takže se nezapomeňte připravit i na možnost, že ji přednesete před třídou. V tomto případě mluvte ve větách a ne v heslech a zkuste vyprávět zpaměti :-)

Publikována: 23.11.2011

Vytvořil(a): Karolína Čiháková

TÝDEN ZEMĚ - ŠKOLNÍ PROJEKT

program jednotlivých tříd dle pokynů třídních učitelů a rozvrhu v ŠkoleOnLine

DEN ZEMĚ - MOBILNÍ PLANETÁRIUM

1.VH - 4.A 2.VH - 4.B 3.VH - 5.B 4.VH - 4.D

Stáž účastníků studia KOORDINÁTOR ŠKOLNÍHO VZDĚLÁVACÍHO PROGRAMU - Karlovarský kraj

Představení školy, nahlédnutí do vyučování, seznámení se ŠVP a jeho inovací, reflexe návštěvy.

TÝDEN ZEMĚ - ŠKOLNÍ PROJEKT

program jednotlivých tříd dle pokynů třídních učitelů a rozvrhu v ŠkoleOnLine