Jak na kulturní tip?

Každý den se v našem městě koná spousta koncertů, divadelních představení, výstav, přednášek a dalších kulturních akcí. Všechny kulturní domy, kluby, koncertní síně, muzea, kina a další místa nabízejí dětem i dospělým mnoho zajímavých možností jak strávit chvilky volného času.

Vytváření pozvánek nás naučí se na kulturní scéně zorientovat – budeme umět zajímavé akce vyhledávat, objevíme nové možnosti trávení volného času, seznámíme se s novými místy i interprety a o těch, co už známe se můžeme dozvědět více. Vybírat akce můžete podle toho, co vás zajímá, tedy nemusí být nutně všechny pozvánky jen na hudební představení.

Z pozvánky se musíme dozvědět:

- co je to za akci : kam nás zvete, pro koho je určená

- kdy a kde se koná

- několik zajímavostí např.o interpretovi (zpěvákovi, kapele..), o žánru, o místě, kde se akce koná, o projektu, o režisérovi nebo hercích, kteří v představení účinkuji a tak podobně

- proč bychom tam měli jít (v několika větách vysvětlíte, proč jste vybrali zrovna tuto akci a proč by pro nás mohla být zajímavá)

Celá pozvánka by měla být zpracovaná na formát A5 (na pc nebo ručně psaná) a měla by upoutat nejen obsahem, ale i výtvarným zpracováním – nezapomeňte připojit vhodný obrázek!

Kde vyhledáváme? Na internetových stránkách  www.cokdyvpraze.cz, www.kudyznudy.cz, www.mitkamjit.cz a dalších nebo přímo na stránkách kulturních domů, muzeí, divadel..., v kulturním přehledu pro Prahu (vychází měsíčně), na plakátovacích plochách a na dalších místech. Doplňující informace dohledáme např. na stránkách kapel nebo zpěváků.

Pokud zvete na film do kina, měli by jste uvést, kdo je režisérem (a uvést i nějaké další filmy, které točil), kdo je autorem hudby (a něco málo o něm) a představitele hlavních rolí.

Součástí pozvánky může být i její prezentace, takže se nezapomeňte připravit i na možnost, že ji přednesete před třídou. V tomto případě mluvte ve větách a ne v heslech a zkuste vyprávět zpaměti :-)

Publikována: 23.11.2011

Vytvořil(a): Karolína Čiháková

Pedagogický den a odpoledne s Květou Krüger a s Badatelským cyklem profesního učení

Dopoledne - návštěvy v hodinách podle domluvených kritérií, individuální podpora... Odpoledne - skupinový koučink pro 6 - 16 pedagogů rozdělených do dvou skupin - spolufinancováno projektu Šablony OPVVV II - CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_064/0009211, 1.9.2018 - 31.8.2020 a projektu Pomáháme školám k úspěchu

Strukturované drama Iva Procházková "Soví zpěv"

Dílna studentky DAME katedry Výchovné dramatiky v Městské knihovně

Praxe DV Pedf UK Praha, Irena Holemá

2.VH 5.C Králová Olga

Pedagogické odpoledne

Společné ročníkové a oborové plánování, sdílení a vyhodnocování.

Florbal

Kemp regionálních výběrů CFBU, starší žáci

Start98 muži B

Wizards DDM P-10