Global Teacher Prize CR

Naše kolegyně, Mgr. Jana Kopecká, je vítězkou národního kola prestižního učitelského projektu Global Teacher Prize ČR. Odborná porota ji vybrala ze stovky obdržených nominací. Do finále postoupilo sedm učitelů a učitelek. První tři budou kromě ocenění na národní úrovni nominováni do nejvyššího, mezinárodního kola ocenění. BLAHOPŘEJEME, Jano.  Brzy zveřejníme fotogalerii ze slavnostního vyhlášení. Tisková zpráva: Global Teacher Prize CR – 7 statečných na webu EDUinu.

Ohlasy též na stránkách Informačního centra o vzdělávání EDUin, The Kellner Family FoundationPomáháme školám k úspěchuFB Nadace The Kellner Family Foundation - 1FB Nadace The Kellner Family Foundation -2, iDnes.czNovinky.czPressreaderucitelpovolanisnu.czNadace Karla JanečkaČeská školaAktuálně.cz ...

Global Teacher Prize CR, jedna z částí projektu „Učitel, povolání snů“, se blíží ke svému vrcholu na české národní úrovni. Odborná porota vybrala z obdržených nominací sedm učitelů a učitelek, kteří svým přístupem ke vzdělávání reprezentují kvalitu, progresivitu a zaujetí pro učitelské povolání. V závěru budou vybráni tři finalisté, resp. vítěz nultého ročníku ceny, kteří budou kromě ocenění na národní úrovni nominováni do nejvyššího, mezinárodního kola ocenění.

Global Teacher Prize se od ostatních ocenění práce učitelů odlišuje mimo jiné tím, jakým způsobem probíhá výběr finalistů. Poté, co odborná porota na základě 5 stanovených kritérií vybrala 7 semifinalistů, následuje série návštěv členů poroty ve školách, aby bylo možné zažít učitelky a učitele při jejich práci na hodinách.

Na základě hodnocení práce učitelek a učitelů v hodinách budou následně vybráni 3 finalisté. Vítěz bude pak vyhlášen na slavnostním setkání 25. 9. 2017 v sídle České spořitelny v Rytířské ulici v Praze.

Jano, blahopřejeme a držíme palce do mezinárodního klání.

Příspěvek

Publikován: 16.9.2017

Naposled upraven: 26.11.2017

Vytvořil(a): Vít Beran

DDM Praha 10 Wizards - junioři - turnaj - florbal

Recepce: Szebinovský Jun.

Zubní prevence

1.VH 4.B 2.VH 3.A 3.VH 2.B 4.VH 3.C

Zubní prevence

1.VH 2.C 2.VH 2.A 3.VH 3.B 4.VH 5.B

Setkání s rodiči mimořádně intelektově nadaných žáků

Setkání s vedením školy, paní psycholožkou a pedagogy, kteří připravují nadstavbový program pro žáky MIND.

Pomáháme školám k úspěchu - setkání k PR projektu

PPF GATE, Praha 6 Dejvice

BIBLIOBUS OSKAR - pojízdná knihovna je tu pro vás!

zajišťuje A. Rambousková

Seminární odpoledne pedagogů školy - FEUERSTEINOVA METODA - myšlení v souvislostech

Porada bude doplněna seminářem: FEUERSTEINOVA METODA - myšlení v souvislostech (www.ucime-se-ucit.cz/o-metode/) Metodu přijedou představit zástupci základní školy, která je jednou z prvních, kde plně uplatňují metody profesora Feuersteina. Lektoři představí metodu instrumentálního obohacování, která přináší umění vytvořit si strategii řešení úkolu, upevňuje sebedůvěru, odstraňuje impulzivitu a strach z chyby, rozvíjí vyjadřování a respektování jiného názoru a pomůže lépe se orientovat ve vlastním životě. Dětem je podporou v učení se, pedagogům (a vlastně obecně dospělým) v osobním rozvoji a práci z vlastními limity, možnostmi, výzvami a cíli. Pozvaní hosté: Jiří Sehnal - ředitel ZŠ T. G. Masaryka, Svitavy Petra Judová - garantka FIE (Feuerstein‘s Instrumental Enrichment), ZŠ T. G. Masaryka, Svitavy

Všechny akce »