Rodičovská kavárna - Děti online, děti v digitálním světě

Vážení rodiče zveme Vás 27. března 2019 od 18:00 hodin do Rodičovské kavárny, která se bude konat v Multifunkční učebně. Připravili jsme interaktivní seminář s diskuzí nad konkrétními problémy, se kterými se dnešní rodiče v digitální době setkávají při výchově svých dětí. Seminář nabízí pohled na úskalí výchovy digitálních dětí a povzbudí rodiče v jejich rodičovských kompetencích.

Rodičovská kavárna na téma DĚTI ONLINE - DĚTI V DIGITÁLNÍM SVĚTĚ

Jak na to, abychom se s našimi dětmi měli lépe a vzájemně se neztratili v digitálním světě.

Jak dítěti porozumět a nechat se pozvat do jeho světa.
Jak odolávat nátlakům dítěte a neustálému vyžadování elektroniky a jak nastavovat hranice.
Jak dítěti zajistit bezpečí ve virtuálním světě.
Jak být dobrým vzorem a učit dítě online etiketě.
Jak posílit soudržnost rodiny a udělat z ní tým.
Jak zacházet s odlišným pohledem partnera na používání elektroniky v rodině.
Jak předcházet vyčerpání a vypořádat se s výčitkami, že se výchova nedaří, jak bychom si představovali.

Lektorky:

Bc. Lucie Smolíková + Ing. Marie Macounová + Bc. Anna Ptáčková
Rodinné centrum Praha, z.s. http://www.rodinnecentrum.cz/; mama.tata21@centrum.cz

Přiložené soubory:

Příspěvek

Publikován: 21.2.2019

Naposled upraven: 31.3.2019

Vytvořil(a): Vít Beran

NÁJEM - šperkařský kurz

www.tvurcivpraxi.cz - Šperkařské triky a fígle - Bohdana Goliášová.

NÁJEM - šperkařský kurz

www.tvurcivpraxi.cz - Šperkařské triky a fígle - Bohdana Goliášová.

3.A Učíme se venku

pravidelné vyučování venku

Seminář ve škole - Centra vzdělávání pro udržitelnou budoucnost

Určeno pro učitele Fy, Ch, SP, SKN, informatika a vedoucí kroužků ... Práce s Lego mindstorms, základy sestavování a programování Lego robotů a inspirace do pracovních činností a ICT z projektu Globe ZŠ Jesenice. Seminář bude mít krátký úvod a navazující interaktivní program. Budeme skládat, bádat a možná si i hrát.