Vzpomínková akce - 100 let výročí od zahájení 1.světové války

Radnice MČ Praha Kunratice a Římskokatolická farnost u kostela sv. Jakuba St. srdečně zvou ve čtvrtek 26. června 2014 na Vzpomínkovou akci ke stému výročí zahájení 1.světové války. Průběh: 18:00 hod - Mše Svatá v kostele sv.Jakuba Staršího; 18:45 hod - položení kytice u pomníku padlých legionářů; 19:00 hod - zamyšlení nad 1.sv. válkou s Mgr. Tomášem Kykalou, pracovníkem Vojenského historického ústavu Praha, vystoupení žáků ZUŠ Křtinská.

 

PRVNÍ SVĚTOVÁ VÁLKA

Trvání: 28. července 1914 – 11. listopadu 1918
Místo: Světová válka (Evropa, Afrika a Blízký východ (krátce v Číně a Pacifiku)
Casus belli: Zavraždění následníka rakousko-uherského trůnu Františka d'Este. Dlouhodobé soupeření evropských mocností, militarismus, imperialismus.
Výsledek: Vítězství Dohody.
Konec německého, ruského a rakousko-uherského císařství, také Osmanské říše.
Vznik nových národních států ve střední a východní Evropě.
Rozdělení Německých kolonií a Osmanských držav mezi ostatní mocnosti.

Ztráty 

DOHODA ÚSTŘEDNÍ MOCNOSTI
Mrtví: 5 525 000
Zranění: 12 831 500
Pohřešovaní: 4 121 000
Mrtví: 4 386 000
Zranění: 8 388 000
Pohřešovaní: 3 629 000

 

ZDROJ: http://cs.wikipedia.org/wiki/Prvn%C3%AD_sv%C4%9Btov%C3%A1_v%C3%A1lka http://www.prostor-ad.cz/pruvodce/pjih/kunratice/kunratice.htm

 

Příspěvek

Publikován: 23.6.2014

Naposled upraven: 29.6.2014

Vytvořil(a): Vít Beran

Kalendář akcí

Út
23.4.
9.A, 9.B Týden Země = Mini Globe games
07:40 - 13:00

žáci 9.A, 9.B pomáhají na stanovištích určených pro žáky 1. stupně

Týden Země = Den třídy
08:00 - 11:40

třídy s třídními učiteli ve svých kmenových učebnách (výuka, příprava projektu a příprava jeho prezentace)

Týden Země = Den třídy
08:00 - 12:35

třídy s třídními učiteli ve svých kmenových učebnách (výuka, příprava projektu a příprava jeho prezentace)

Týden Země = Den třídy + workshop
08:00 - 12:35

třídy s třídními učiteli ve svých kmenových učebnách (výuka, příprava projektu a příprava jeho prezentace) + návštěva workshopu Mlhavá objektivita dle rozpisu


St
24.4.
9.A, 9.B Týden Země = Mini Globe games
07:40 - 13:00

žáci 9.A, 9.B pomáhají na stanovištích určených pro žáky 1. stupně

Týden Země = Den třídy
08:00 - 11:40

třídy s třídními učiteli ve svých kmenových učebnách (výuka, příprava projektu a příprava jeho prezentace)

Týden Země = Den třídy
08:00 - 12:35

třídy s třídními učiteli ve svých kmenových učebnách (výuka, příprava projektu a příprava jeho prezentace)

Týden Země = Den třídy + workshopy
08:00 - 12:35

třídy s třídními učiteli ve svých kmenových učebnách (výuka, příprava projektu a příprava jeho prezentace) + návštěva workshopů Mlhavá objektivita a Ochrana mořských želv dle rozpisu

Pracovní schůzka s paní Janou Svobodovou divadlo Archa, projekt 5. tříd
13:00 - 14:00

+ informační schůzka k tvorbě bakalářské práce


Čt
25.4.
Týden Země = Den třídy
08:00 - 11:40

třídy s třídními učiteli ve svých kmenových učebnách (finalizace přípravy celotýdenního projektu a jeho prezentace)

Týden Země = Den třídy
08:00 - 12:35

třídy s třídními učiteli ve svých kmenových učebnách (finalizace přípravy celotýdenního projektu a jeho prezentace)

Týden Země = Den třídy
08:00 - 13:30

třídy s třídními učiteli ve svých kmenových učebnách (finalizace přípravy celotýdenního projektu a jeho prezentace)

Pedagogické odpoledne
14:00 - 16:30

Společné ročníkové a oborové plánování, sdílení a vyhodnocování.



26.4.
1.-9. ročník Týden Země = Festival třídních projektů
08:00 - 12:35

třídy se svými třídními učiteli prezentují svoje projekty a seznamují se s projekty druhých tříd


So
27.4.
Kurz KM
08:00 - 16:15

Centrum KM, Praha 4 Boleslavova

Florbal
08:00 - 16:00

Play – off 2.ligy juniorů CFBU


Ne
28.4.
NÁJEM - ORCHESTR - MU
17:00 - 20:00

Zkouška orchestru Dalibor Havlíček - 702970333


Po
29.4.
6.AC - plavecký výcvik
07:10 - 10:45

SYSTEMIKA – SYSTEMICKÉ VEDENÍ
07:10 - 19:15

Výcvik skupiny pedagogů školy - www.systemickafabrika.cz

5. Oborová konzultace - konzultace před 4.OD - tvorbou produktů
08:00 - 08:45

dle pokynů jednotlivých oborových učitelů

3.A Učíme se venku
08:55 - 11:40

pravidelné vyučování venku

Zápis do 1. třídy
14:00 - 18:00